еМагазин

Tag : облачно

ЖИВОТ

Денеска потопло време, со слаб ветер

Редакција
Денеска ќе преовладува променливо облачно време, потопло и со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За 1 Мај претпладне облачно време, попладне со дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За викенд облачно време, со повремени врнежи од дожд

Редакција
За време на викендот и во понеделник, како што соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од...
ЖИВОТ

Променливо облачно време денеска, магла и повремен дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно, долж Повардарието и по одделни котлини со појава на магла. Попладне во западните и северните делови ќе има повремен...
ЖИВОТ

Времето денеска променливо облачно со слаб локален дожд, магла во одделни котлини

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Во западните делови ќе дува слаб...
ЖИВОТ

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, наутро магловито

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По котлините ќе има појава на магла, која во текот на денот ќе се намалува....
ЖИВОТ

Времето денеска облачно, попладне дожд, грмежи и ветер

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно. На повеќе места, особено попладне и во вечерните часови, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер....
ЖИВОТ

Денеска сончево време со умерена облачност, на запад можен краткотраен дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Локално, претежно во западните делови, ќе има услови...
ЖИВОТ

Облачно време денеска, со повремен дожд и северен ветер

Редакција
Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во источните делови, каде ќе бидат поројни и...
ЖИВОТ

Времето денеска променливо облачно со повремени врнежи

Редакција
Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд претежно во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец,...