еМагазин

Tag : викенд

Локално

Дојранчани генерално задоволни од односот на гостите во изминатиот викенд

Редакција
Наместо стравот дека ќе им го пренесат корона вирусот и нерамнодушноста кон гостите, кои дојдоа претежно од подрачјата каде имаше карантин, сепак на крајот дојранчани...
Локално

Дојранчани се плашат од „наплив“ на викендаши за продолжениот викенд

Редакција
Дојранчани очекуваат во текот на денот, особено со зголемен интензитет во попладневните часови, викендиците да се наполнат за продолжениот духовденски викенд односно да пристигнат од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Предложен „празничен“ полициски час од 19 часот во сабота до 05 часот во вторник

Редакција
Полицискиот час за претстојниот викенд, кој е продолжен со два празника, ќе трае од сабота во 19 часот до 05 часот во вторник. Ова, како...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Со „викенд без ДДВ“ ќе се поттикнува продажба на облека, бела техника, мебел…

Редакција
Владата денеска го усвои третиот сет економски мерки во насока на опоравување на домашната економија во периодот на враќање во нормала по кризата со корона...
Локално

Веро маркетите викендов работат од 7 до 18 часот

Редакција
Веро маркетите викендов (сабота и недела) работат од 7 до 18 часот, при што пензионерите имаат приоритет за пазарување во терминот од отворање на маркетите...
ЖИВОТ

Испорака на храна онлајн, ќе се врши и за време на викенд

Редакција
Во однос на целосната забрана за движење за време на викенд, Владата ги задолжи Општинските кризни штабови да определат економски оператори/и – маркет/и од каде...
ЖИВОТ

Домашните миленици ќе може да се шетаат за викенд од 20 до 20.30 часот најмногу до 100 метри од домот

Редакција
Владата на денешната, 31 седница, донесе измени на уредбата за ограничено движење за да им излезе во пресрет на сопствениците на домашни миленици. Со овие...
Бизнис

Патничките возови нема да сообраќаат за викенд

Редакција
ЖРСМ Транспорт АД Скопје информира дека, согласно Одлука на Владата со која ограниченото движење во деновите на викендот (сабота и недела) ќе започнува во 16...
Е-излог ТОП СТОРИИ

Black Friday: Големи попусти цел викенд на Fashion Group

Редакција
Долго очекуваниот Black Friday стартува денеска се до недела на Fashion Group. Купувајте ја он-лајн целата колекција есен/зима ‘19 на попуст кој се пресметува во...
ЖИВОТ

Уште еден сончев викенд пред нас, температура до 29 степени

Редакција
Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус...