еМагазин

Tag : режим

Локално

Еве кои улици ќе бидат затворени за денешниот празник Водици

Редакција
Поради манифестациите за верскиот празник Водици, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќај на одредени сообраќајници...
Локално

Во Скопје изменет сообраќаен режим поради „Скопје трча 10К 2019“

Редакција
Во Скопје денеска од 8 до 11:30 часот, во организација на Сојуз на спортови на Скопје, ќе се одржи улична трка „Скопје трча 10К 2019“,...
Локално

Во следните три дена посебен сообрaќаен режим во Скопје

Никола Осило
На 03, 04 и 05.09.2019 (вторник, среда и четврок) од 09.00 до 11.30 часот, во организација на Скијачката федерација на РСМ, Клубот за биатлон и...
Локално

Посебен сообраќаен режим во Скопје: Ќе се слави Илинден и ќе се снима филм

Никола Осило
Утре (02.08.) со почеток од 09,00 часот поради одбележувањето на „Илинден“, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен...
Локално

ЈСП: Aвтобуската постојка Југодрво е вон употреба

Редакција
Поради реконструкција на коловозот на булевар „Кочо Рацин“ и воведениот времен режим на сообраќај, автобуската постојка Југодрво е вон употреба, информираат од ЈСП. „Поради градежните...
Македонија

Потпишана спогодба за безвизен режим меѓу Северна Македонија и Украина

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук денеска потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на...
Локално

За да не се прават гужви летово привремен сообраќаен режим на А2 делницата Скопје-Охрид-Скопје

Редакција
Со цел одбегнување на застој во сообраќајот односно овозможување на побрз проток на возила на магистралниот пат А2 делница: Скопје-Охрид-Скопје од 1 јули до 1...
Локално

МВР: Посебен сообраќаен режим за „Парадата на гордоста“ и маршот „Сведоштво за семејство“

Никола Осило
Со почеток во 12.00 часот утре во Скопје ќе се одржат марш „Парада на гордоста“ и „Сведоштво за семејство“ поради кои МВР најави посебен сообраќаен...
Локално

МВР: За Задушница посебен сообраќаен режим во Скопје

Никола Осило
На сообраќајниците околу гробиштата во Скопје денеска и утре ќе биде воведен посебен сообраќаен режим во периодот од 06 до 16 часот поради верскиот празник...
Локално

Детална мапа: Скопје блокирано поради доаѓањето на Папата

Никола Осило
Поради посетата на Папата Франциск денеска сообраќајот во Скопје ќе се одвива по специјален сообраќаен режим како и траси на автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие...