еМагазин

Tag : плата

Локално

Поранешен директор во „Водостопанство“ сам си ја покачувал платата и на уште една вработена

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Ф. (44) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, информира МВР.
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распишан оглас за вработување во Агенцијата за храна и ветеринарство, плата до 25.123 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 6 државни службеници во Агенција за храна и ветеринарство. Се бараат кандидати за советници, соработник и виш референт. Платите во
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Полицајци со протест го блокираа Скопје: Се бара покачување на платата за 25 отсто

Никола Осило
Со барања да се врати достоинството на полицијата членството на Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска излезе на мирен протест. Во знак на револт поради
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонска пошта“ вработува 80 лица, плата до 23.381 денари

Никола Осило
АД „Македонска пошта” Скопје распиша оглас за пополнување на 80 работни места, на неопределено работно време. Се бараат соработници, шалтерски работници, преведувачи, манипуланти, насочувачи и
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Како ли ви текна: Очајна мерка е да се субвенционираат плати за да си одат административци

Никола Осило
Македонската Влада се чини дека е во очај и не знае што да прави со вишокот вработени во администрацијата кои одат на работа колку да
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државениот инспекторат за труд вработува десет лица, плата до 26.253 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 10 државни службеници во Министерство за труд и социјална политика – Државен инспекторат за труд. Се бараат
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бирото за развој на образованието вработува државни службеници, плата до 25.000 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Министерство за образование и наука – Биро за развој на образованието. Се бараат
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распишан оглас за вработување во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, плата до 24.997 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 3 државни службеници во канцеларијата на претседателот на македонската Влада. Се бараат кандидати за работните места: самостоен
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сложни попови и во петок мрсат“: Твитер за „црниот фонд“ и СЈО и платите на Јанева и обвинителите

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи по информацијата дека обвинителите во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) имале „црн фонд“ и објавувањето на платите на поранешната специјална обвинителка
Македонија

КОД: Катица Јанева имала плата од 105.000 денари плус таен додаток, а Љубомир Јовевски од 80.000 денари

Редакција
„Код“ на телевизија Телма пресмета колкава плата земала поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Нејзинатата плата плус додатоци е во износ од 105.000 денари, а таа