еМагазин

Tag : Гуливер

Бизнис ТОП СТОРИИ

Летовите меѓу Скопје и Софија не запираат, вели бугарскиот министер за транспорт Николај Сабев

Редакција
Министерот за транспорт на Бугарија Николај Сабев, во изјава за МИА за иднината на авиолинијата Скопје-Софија, вели дека летот до главниот град на Северна Македонија...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ТАВ Македонија: Во моментов немаме информации од авиокомпанијата за прекин на летовите Софија-Скопје

Редакција
Од „ТАВ Македонија“ соопштија дека во моментов немаат информација од авиокомпанијата „Гуливер“ за прекин на авилинијата Софија-Скопје. – Во моментов немаме никакви информации добиени од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прекинот на авиолинијата Софија-Скопје, најверојатно е поради преговори со бугарската Влада за нејзино субвенционирање, тврди Османи

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, коментирајќи ги информациите дека авиокомпанијата „Гуливер“ ја прекинува продажбата на билети за авиолинијата Софија-Скопје, рече дека според неговите информации,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бугарската компанија Гуливер престана да продава карти за летот Скопје-Софија

Редакција
Бугарската компанија Гуливер престана да продава карти за летот Скопје-Софија, објави exyuaviation.com. Од 21 мај, билетите за овој лет повеќе не се достапни за купување....
Бизнис ТОП СТОРИИ

ТАВ го пречека првиот комерцијален лет на GullivAir од Софија на скопскиот аеродром

Редакција
ТАВ Македонија, утринава во 5 часот и 48 минути, со воден мост во форма на виножито го пречека првиот лет од Софија на бугарската авиокомпанија...