еМагазин

Tag : ТАВ Македонија

Бизнис ТОП СТОРИИ

Каде да се информирате за рестрикцијата на летови поради состојбата со корона вирусот

Редакција
Аеродромски оператор „ТАВ Македонија“ информира дека постапува по мерките на Владата за спречување на внесување и ширење на корона вирусот Covid-19. „Сите мерки кои редовно...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ТАВ Македонија ја прими наградата од ACI за квалитетот на услугите на скопскиот аеродорм

Редакција
Меѓународниот аеродром Скопје доби наградата за квалитет на аеродромските услуги (Airport Service Quality Award–ASQ) за 2018 година на свеченост во рамки на Глобалниот самит за...
Локално ТОП СТОРИИ

Бесплатнoто паркирање во Hug&Fly зоната на Меѓународниот аеродром Скопје е 10 минути

Редакција
Бесплатното паркирање во Hug&Fly зоната, односно на улицата пред аеродромската зграда на Меѓународниот Аеродром Скопје трае 10 минути, токму онака како што пишува на информативните...
Бизнис

Скопскиот аеродром со раст од 119 отсто во поврзаноста со светот

Редакција
Меѓународниот аеродром во Скопје во изминатава деценија бележи раст на поврзаноста со останатите аеродроми во светот од 119,1 отсто, покажуваат податоците на Меѓународниот совет на...
Бизнис

Важно известување за патниците на „Виз ер“ од Меѓународниот аеродром Скопје

Редакција
Поради оперативни причини шалтерите за регистрација се затвораат точно 60 минути пред времето на полетување на летот до/од Меѓународниот Аеродром Скопје, информираа од аеродромот на нивниот...
ЖИВОТ

Патниците што имаат летови на 7 мај, да проверат кога најдоцна можат да стигнат на аеродром

Редакција
Со оглед на посетата на Папата Францис на Република Северна Македонија, на 7-ми мај 2019 година и регулираниот сообраќај на патните правци до и од...
Бизнис

Аеродромите во Скопје и Охрид со речиси половина милион патници во првите три месеци од 2019 година

Редакција
Во првите три месеци од 2019 година вкупно 480.845 патници патувале преку двата аеродрома – Меѓународен Аеродром Скопје и аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, што...
Бизнис

„ТАВ Македонија“: Од денеска почнува летниот распоред на летање

Редакција
„ТАВ Македонија“ информираше дека од денеска почнува летниот распоред на летање „Драги патници, од недела, 31-ви март, почнува летниот распоред на летање. Ве поврзуваме со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) На Охридскиот аеродром: ТАВ Македонија го пречека првиот лет од Малме

Редакција
ТАВ Македонија на aеродромот Св. Апостол Павле Охрид го пречека првиот лет на Виз ер од Малме, во исто време одбележувајќи го отворањето на две...
Бизнис

(Видео) Директорите на ТАВ Македонија растовараат авион

Редакција
Меѓународниот Аеродром Скопје стартуваше со објавување на серија од видеа, во кои топ-менаџерите на компанијата „ќе влезат во чевлите на вработените”. Работејќи на различни работни...