еМагазин

Tag : забава

Забава

(Фото) Вчеравечер City Radio испрати позитивна енергија од Зелената градина на кровот од ГТЦ заедно со петте диџеи

Редакција
Вчеравечер во Зелената градина на ГТЦ, диџеј Гардиан, диџеј Фичо, диџеј Мац, диџеј Боби и диџеј Фици во организација на City Радио и под покровителство...
Балкан ТОП СТОРИИ

Жирито разделено со плексиглас: Забавната индустрија во Грција почна со работа

Редакција
Пред да стартува олеснувањето на мерките, кое е предвидено за 4. мај, во Грција со работа почна забавната индустрија, пренесува дописникот на еМагазин од Солун....
Забава

(Фото) Каролина го прослави 40. роденден: Ова бројче заслужуваше посебна журка

Редакција
Македонската пејачка Каролина Гочева вчера го прослави 40. роденден. Имајќи ги предвид околностите, роденденот помина без забава. „Ова бројче заслужуваше посебна журка, но и вака...
Забава

(Галерија) Winterland 2020: Скопјани во предновогодишно расположение на концерт на „Нокаут“

Редакција
Скопјани синоќа се забавуваа на концерт на „Нокаут“ кој се одржа во новогодишната населба „Винтерленд“, која беше отворена во петокот. Во близина на куќичките ќе...
Забава

По осум месеци притвор во Грција, Панки му се враќа на „Куку Леле“ и на пеењето

Редакција
По осум месеци притвор во Грција, Сашо Каимовски  – „Панки“ (52) се враќа на пеењето и на „Куку Леле“. Потврда за тоа е рекламата за...
Забава

(Галерија) Прекрасна атмосфера и насмеани лица на првиот „Скопје виски фест“

Никола Осило
Во убаво расположение, многу насмеани лица и супер забава помина првиот „Скопје виски фест“ што неодамна се одржа во хотелот „Мериот“. Посетителите имаа можност да...
Забава

(Фото) Сопственикот на радио „Буба Мара“, Ранко Петровиќ по трет пат стана татко

Редакција
Сопственикот на радио „Буба Мара“ и организатор на една од најпопуларните забавни манифестации „Златна Буба Мара на популарност“, Ранко Петровиќ, по трет пат стана татко....
Забава

Дино Мерлин за Нова година во Скопје

Редакција
Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин ќе ги забавува жителите на Скопје, но и сите гости од земјата и од регионот кои ќе одлучат Новата 2020...
Забава

(Галерија) Викендов Скопје звучеше како светска метропола со Telekom Electronic Beats Picnic

Редакција
Скопскиот Градски парк минатата сабота (21.09) беше домаќин на уникатен настан под името Telekom Electronic Beats Picnic, на кој присутните се забавуваа со електронските звуци...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) „Фати забава со LISCA“  и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Редакција
Викендов на Golden beach во Охрид, познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со LISCA“. Посетителите ги пречека сонце, плажа и езеро кое...