еМагазин

Tag : багаж

Бизнис ТОП СТОРИИ

ТАВ инсталираше нов врвен уред вреден 2,4 милиони евра за скенирање за системот за ракување со багаж на скопскиот аеродром

Редакција
ТАВ Македонија, подружница на ТАВ Аеродроми, ја заврши надградбата на системот за ракување со багаж и инсталацијата на нов уред за скенирање багаж на скопскиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На Скопскиот аеродром бидете 3 часа пред летот: ТАВ го надградува системот за багаж

Редакција
Почнувајќи од 9-ти октомври (понеделник), до крајот на ноември 2023 година, односно во период од два месеци, на Меѓународниот Аерoдром Скопје ќе се врши надградба...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Среќа или судбина: Грешка во чекирање му го спаси животот на Џафер Долек од автобуската несреќа во Бугарија

Редакција
Среќа или судбина го спаси 30-годишниот Џафер Долек од автобуската катастрофа во Бугарија, објави телевизијата Сител. Погрешно товарени куфери е клучниот момент тој да остане...
Бизнис

(Фото) Каков багаж ќе може да носите со „Виз ер“ од 1 ноември

Редакција
„Виз ер“, најбрзорастечката авиокомпанија во Европа и водечка нискобуџетна компанија во Централна и Источна Европа, љубезно ги потсетува сите патници кои патуваат со авиокомпанијата дека...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) „Виз ер“ ја претстави новата полиса за багаж за патниците

Редакција
Авиокомпанија со најбрз раст во Европа „Виз ер“ и лидер во ниско-буџетни компании во Централна и Источна Европа, денес ја објави својата нова и транспарентна полиса...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Авиокомпаниите задолжително ќе ги осигуруваат багажот и пратките

Редакција
Авионските компании ќе бидат задолжени со закон да го осигураат багажот на патниците и стварите кои ги пренесуваат, информираат од Министерство за финансии. Со измените...