еМагазин

Tag : авион

Балкан

Драма на солунското небо: Пожар во пилотска кабина приземји авион на „Рајанер“ со 164 патници кој летал за Атина, а слета во Солун

Редакција
Поради пожар во пилотската кабина, авион на компанијата „Рајанер“ синоќа принудно слетал на аеродромот во Солун, а сите 164 лица, патници и членови на екипажот...
Свет

(Видео) Руски ловци еден час се „закачија“ за американски воен авион над Средоземното Море

Редакција
Еден час траела воздушната опсада над воен авион од патролата на американската морнарица на Средоземното Море од страна на два борбени ловци на Русија. „Третпат...
Македонија

МНР: Со летот од Венеција вратени 152 македонски граѓани, 28 пријавени не се појавиле на аеродромот

Редакција
Со организираниот лет за репатријација на македонските граѓани затекнати во Италија, денеска се вратени 152 македонски државјани. Како што информираат од Министерството за надворешни работи,...
Македонија

Меѓу нашинците во Хрватска нема заразени од коронавирус, се очекува 220 граѓани да бидат префрлени со авион во Скопје

Редакција
Помеѓу македонските државјани во Хрватска нема заразени со коронавирусот Ковид-19, а меѓу нив нема ниту жртви од вчерашниот земјотрес во Загреб, изјави Назиф Џафери од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вечерва ќе се тестираат патници со симптоми кои пристигнаа со авион од Брисел, останатите ќе чекаат на аеродром

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека авион од Брисел слетува вечерва на Меѓународниот аеродром Скопје, со патници кои веќе имаат симптоми. Тие ќе бидат...
Балкан

(Видео) Тројца патници загинаа, а 180 се повредени при излизгувањето на авионот на „Пегасус ерлајнс“ на истанбулската писта

Редакција
Тројца патници загинаа, а 180 се повредени при излизгување на авионот на „Пегасус ерлајнс“ на пистата на истанбулскиот аеродром синоќа. Поради лошите временски услови, силен...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Авион на компанијата „Пегасус ерлајнс“ се излизга од пистата на истанбулскиот аеродром и се скрши на три дела

Редакција
Авион на компанијата „Пегасус ерлајнс“ денеска се излизга од пистата на аеродромот во Истанбул и се скрши на три дела, при што се повредени повеќе...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Нови снимки прикажуваат како две ракети го погодиле украинскиот авион во Техеран

Редакција
Објавени се нови инсерти од моментот кога две ракети го погодија украинскиот патнички авион над иранската престолнина, при што загинаа 176 лица во авионот. Њујорк...
Свет ТОП СТОРИИ

Иран призна дека ненамерно го соборил украинскиот авион во кој загинаа 176 лица

Редакција
Истрагата на вооружените сили на Иран за уривањето на украинскиот патнички авион покажала дека инцидентот бил предизвикан поради ненамерна човечка грешка. Иранскиот претседател Хасан Рохани...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Њујорк тајмс објави снимка од ракетниот напад врз соборениот украински авион во Иран

Редакција
Угледниот „Њујорк тајмс“ објави видео на кое наводно се гледа како ракета удира во украинскиот авион кој се урна при полетувањето од Техеран во Иран....