еМагазин

Tag : логистика

Бизнис ТОП СТОРИИ

ТАВ Македонија е најпосакуван работодавач во категоријата „Транспорт и логистика”

Редакција
На манифестацијата „Работодавач на годината“ организирана од страна на Vrabotuvanje.com, вчеравечер, 17. април, ТАВ Македонија ja прими наградата за „Најпосакуван работодавач во 2023“ во категоријата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Стартуваше специјализираната платформа Извоз.МК

Редакција
Денеска стартуваше Извоз.МК, специјализирана платформа за промоција и поддршка на македонскиот извоз и македонските извозни компании. Главниот фокус ќе биде ставен на порталот www.izvoz.mk, кој...