еМагазин

Tag : платформа

Да помогнеме

Отворена донаторска платформа solidarnost.gov.mk за полесно справување со корона вирусот

Редакција
Во функција е веб платформа solidarnost.gov.mk преку која граѓаните и фирмите можат брзо и едноставно да донираат во солидарните фондови за борба против Ковид-19 на Министерството...
Македонија

Хеликоптер на МВР се урна на аеродромот во Скопје, едно лице лесно повредено

Редакција
Полициски хеликоптер М-17 пред еден час се урнал веднаш по полетувањето од платформата на аеродромот во Скопје. Лесно повреден е само еден член на екипажот....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Платформата THRIVITY ги спојува оние кои бараат работа и компаниите кои вработуваат

Редакција
www.thrivity.mk е иновативна алатка за пребарување (“Search engine”) за луѓето кои бараат работа и компаниите кои вработуваат. Тоа е платформа за спојување, каде луѓето (индивидуални...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Стартуваше специјализираната платформа Извоз.МК

Редакција
Денеска стартуваше Извоз.МК, специјализирана платформа за промоција и поддршка на македонскиот извоз и македонските извозни компании. Главниот фокус ќе биде ставен на порталот www.izvoz.mk, кој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Кооперација“, нова платформа за споделување на ставови, авторски текстови и слики

Редакција
Kooperacija.mk е нова платформа за споделување на ставови, авторски текстови и слики. Идејата на Кооперација.мк е да им даде платформа на авторите, преку која ќе...
ЖИВОТ

ОБСЕ пушти во употреба нов онлајн ресурс за борба против насилството врз жените

Редакција
Секретаријатот на ОБСЕ денеска ја пушти во употреба страницата www.stopvawnow.org, каде можат да се добијат информации за помош при насилство врз жената како поддршка на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Барокната опера „ДИДО и ЕНЕЈ“ постави платформа со нови естетски вредности

Редакција
Конечно, и во Скопје, се реализираше премиерата на камерната опера „Дидо и Енеј“! Со овации и силни аплаузи во петокот вечерта во малата сала на...
Техно

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи

Редакција
App.startupmacedonia.mk e првата дигитална стартап платформата во нашата земја, на која стартап заедницата ќе ги има сите правилни информации за екосистемот. Стартап Македонија ги повикува...
Бизнис

Претставници на УСАИД на средба во Македонската берза за придобивките од платформата „Funderbeam“

Никола Осило
Македонска Берза со поддршка од Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем од неодамна овозможи систематски и организиран пристап до платформата Funderbeam која е...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Добродојдовте во Северна Македонија, во која не може да се сруши ни дива платформа на Матка

Редакција
Да бевме некоја нормална земја до сега диватата платформа во Кањонот Матка ќе беше срушена, а одговорните не само што ќе има поднесено оставки, туку...