еМагазин

Tag : Анталија

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) На одмор во Анталија, не го пропуштајте рафтингот во кањонот Копрулу

Силвана Жежова
Известувач од Анталија, за еМагазин.мк, Силвана Жежова Она што не се пропушта да го направите додека сте на одмор во Анталија е да отидете на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Сан експрес“ ќе лета до Измир и Анталија и во зимскиот ред на летање од скопскиот аеродром, информираат од ТАВ

Редакција
Со почетокот на зимската сезона 2023/2024, најдобрата авиокомпанија за рекреативни патувања, SunExpress, продолжува да лета од Меѓународниот Аеродром Скопје до Измир и Анталија со редовни...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Хотелите во Лара, Анталија „вриштат“ од луксуз и ги задоволуваат и најприбирливите гости

Силвана Жежова
еМагазин во Анталија, во соработка со Фибула травел По напуштањето на Кемер, следни хотели кои ги посетивме, а кои се во понудата на Фубула травел,...
Свет ТОП СТОРИИ

Денеска во Анталија средба на министрите за надворешни работи на Русија и Украина

Редакција
Министрите за надворешни работи на Русија и Украина пристигнаа во Турција за директни разговори закажани за денеска наутро, соопштија официјални лица. Тоа ќе биде прв...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Гостопримливост во Турција: Газда на хотели лупи пиперки на негови гости

Силвана Жежова
Само во Турција може да ви стане непријатно од љубезноста на луѓето, чиј што гостин сте. Таков беше случајот кога инфо-турата на „Фибула“ ја посети...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Турција е топ туристичка дестинација летово: Работливи, гостопримливи и љубезни

Силвана Жежова
По кризата со политичката нестабилност и терористичките напади во 2016 година, Турција се враќа на голема врата во туризмот. Лани, Анталија ја посетиле 13,8 милиони...