еМагазин

Tag : посета

Балкан

Грчките медиуми за историската посета на Ципрас: „Бакнежи и прегратки на црвениот тепих“

Никола Осило
Нова ера и нови можности во односите меѓу двете земји, посета со историско значење, средба во позитивна, срдечна и пријателска клима, почеток на нови стратешки
ДОБРОСОСЕДСТВО

(Фото-галерија) Илјадници насмевки на историската посета на грчкиот премиер Алексис Ципрас

Никола Осило
Во срдечна атмосфера со многу насмевки помина првата историска посета на грчкиот премиер Алексис Ципрас на нашата земја. При посетата беа остварени повеќе средби на
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев-Ципрас: Мора да трчаме и брзаме, изгубивме три децении

Редакција
Мојата посета тука е прва официјална на грчки премиер во вашата земја. Изгубивме многу време. Мора да трчаме и брзаме, бидејќи изгубивме три децении. Мора
Балкан

Што пишуваат грчките медиуми за посетата на Ципрас

Редакција
Во извештаите за патувањето на Алексис Ципрас во Северна Македонија грчките медиуми акцентот го ставаат на големата делегација со која тој пристигна во Скопје, големиот
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали за официјалната посета на делегацијата од Грција предводена од премиерот Ципрас

Редакција
Во вторник, 02.04.2019, делегација на Грција, предводена од премиерот Алексис Ципрас пристигнува во официјална посета на земјава. „Во склоп на посетата делегацијата од Грција ќе
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Државата се подготвува за историски настан: Централната миса на папата Франциск во Скопје, ќе се одржи на плоштадот

Редакција
Првпат во својата историја Република Северна Македонија и нејзините граѓани од католичка вероисповед, но и сите други граѓани на чело со претседателот и премиерот на
Македонија

Ципрас во Скопје на 2. април, најавуваат грчките медиуми

Редакција
Грчките медиуми најавуваат дека грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе ја посети Македонија на 2. април. Тоа ќе биде прва официјална посета на грчки премиер на земјава.
Македонија

Детали за посетата на папата Франциск во Скопје

Редакција
Канцеларијата за печат при Светиот Престол во Ватикан, денеска, 7 март 2019 година ја објави програмата за посетата на Папата Франциск во Македонија, при што
ЖИВОТ

Филипче: Седуммина пациенти се уште се во критична состојба

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово ги посети повредените лица од вчерашната страшна сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје-Тетово и во која загинаа
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Потврдено: Папата Франциск на 7 мај ќе ја посети Македонија

Редакција
Од Владата денеска потврдија дека папата Франциск на 7 мај ќе ја посети Македонија. „Неговата Светост Папата Франциск, прифаќајќи ја поканата на највисоките Власти на Државата