еМагазин

Tag : посета

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Предлог-место за посета по кризата со корона-вирусот: Етно-ресторан Куклица, Кратово

Редакција
Етно-ресторанот „Куклица“ ја истакнува сета убавина на пределот околу Кратово. Сместен во недопрена природа, изграден од камен, со базен за гостите, претставува идеално место за...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Предлог-место за посета по кризата со корона вирусот: Убавото и секогаш гостопримливо Крушево

Редакција
Крушево можеби е подзаборавена дестинација, но вреди да потсетиме да се посети. Градот е убав и на лето и на зима, а имајќи предвид дека...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) По корона кризата, предлог-место за посета во нашата држава: Етно-куќа Благибог, Мариово

Редакција
Туристичките работници во државата спасот на туризмот го гледаат во домашните туристи. Се уште не се знае како ќе бидат организирани патувањата во странските држави,...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Галерија) Оригиналниот Вевчански карневал рекордно посетен

Редакција
После вчерашната спектакуларна ноќ во Вевчани која што ја приредија Влатко Лозаноски, Eye Cue, Brass Brothers и Dj Todoroff, денеска преку стотина маски и илјадници...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Францускиот магазин АД ја препорачува Македонија меѓу петте туристички дестинации за 2020

Редакција
Францускиот магазин АД, посветен на декорацијата, уметноста, архитектурата и начинот на живеење, на своите читатели им препорачува пет дестинации за одмор во 2020 година, меѓу...
ЖИВОТ

„Бимилк“ организираше посета на краварска фарма за децата со оштетен слух и говор

Редакција
По повод Светскиот ден на детето, кој се прославува на 20 ноември, „Бимилк“ организираше изненадување и незаборавно искуство за децата од Заводот за рехабилитација на...
Македонија

Нема потврда за посетата на Макрон

Редакција
Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска изјави дека нема информации за тоа кога би се остварила посетата на претседателот на Франција, Емануел Макрон на Скопје и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Амбасадорката на САД се вклучи во проектот на Пивара Скопје за доедукација на младите за нивно полесно вработување

Редакција
Во рамки на својата прва посета на Пивара Скопје, амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз се запозна со процесот и долгата традиција на производство на...
Македонија

Косовскиот амбасадор Дедај го посети Томор Морина во затвор

Редакција
Косовскиот амбасадор во Северна Македонија, Ѓерѓ Дедај, денеска во КПУ Затвор-Скопје го посети поранешниот член на Ослободителната војска на Косово (ОВК), Томор Морина, откако вчера...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Зголемен бројот на ноќевања на Македонци во Солун

Редакција
За 3,01% се зголемил бројот на ноќевања во Солун на посетителите од Република Северна Македонија во првата половина од годинава во споредба со лани, според...