еМагазин

Tag : Измир

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Ечеше „Бела чао“ наместо повик за молитва од џамии во Турција

Редакција
Познатата антифашистичка италијанска песна „Бела чао“ ги разбуди вчера жителите на Измир во Турција наместо вообичаениот повик за молитва од џамиите. Турските медиуми пренесуваат дека...
Бизнис

Нови авионски линии од Анкара, Измир и Истанбул до Скопје и Охрид

Никола Осило
Нови авионски линии до Скопје и Охрид од Анкара, Измир и Истанбул, најавува Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) која денеска, во соработка...