еМагазин

Tag : награда

Македонија ТОП СТОРИИ

Матичните лекари заборавени за зголемување на платите: Ја понесоа тежината од ситуацијата со корона вирусот и сами си купуваа заштитна опрема

Редакција
Здружението на приватни лекари ја поздравува одлуката на Владата, со 20 проценти на плата, за два месеци да ги награди здравствените работници вклучени во борбата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Награда од 20 отсто од платата за здравствените работници кои два месеци беа најизложени на корона вирусот

Редакција
Премиерот Оливер Спасовски на денешната прес-конференција по повод третиот пакет економски мерки за справување со кризата предизвикана од корона вирусот најави дека награда од 20...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Првата награда на МИМ, „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија ја доби Владо Апостолов од „Призма“

Редакција
Сторијата „Жив и надграден: Лукративниот бизнис-клуб околу РЕК Битола“, на новинарот Владо Апостолов, ја освои првата награда на годинешниот конкурс „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка...
Бизнис

„Европа“ ќе ги награди членовите на Одборот на директори со 146.000 евра

Редакција
„Европа“ АД Скопје од вкупната нето добивката од 2019 година во износ од 73.148.327 денари предлага за дивиденда да се распоредат 13.802.040 денари, пишува во...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Скопјани масовно се одзваа: Видеа и фотографии од седење дома се наградуваат со 100 евра

Редакција
За само еден ден од акцијата на Град Скопје, Скопје дома, во која ќе се наградуваат со по 100 евра, фотографии, видеа или гифови од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето и за филантропија за Драгана Чифлиганец во Белград

Редакција
Д-р Драгана Д. Чифлиганец синоќа во Белград ја доби престижната интернационална награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето и за филантропија, информираат од Адора...
БАШ НИ Е ЌЕФ

BMW X1 е роденденскиот подарок за Тања од Скопје

Редакција
Инстант лотаријата Мини и Макси ја изненади прекрасната Тања Ѓоргиевска од Скопје со роденденски подарок BMW X1. Државна лотарија додели уште еден убавец BMW X1...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕВН Македонија доби награда за долготрајното членство во Стопанската комора на Македонија

Редакција
На одбележувањето на 98-та годишнина од постоењето на Стопанската комора на Македонија, ЕВН Македонија беше одликувана со „Награда за долготраен активен член на Стопанската комора...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Македонскиот студент Виктор Ивановски ја освои престижната „Annie“ награда за анимиран филм во Лос Анџелес

Редакција
Виктор Ивановски, студент по анимација на „Sheridan College“, Канада е дел од екипата што работеше на анимираниот филм „The Fox and The Pigeon“ кој годинава...
Техно

Повик до дигиталните уметници: Искористете ја приликата вашата работа да биде видена ширум светот!

Редакција
Дигиталните уметници низ светот ги израдува веста за новиот отворен конкурс за промоција на модерните творби во необична соработка на компанијата Samsung Electronics и премиум...