еМагазин

Tag : награда

БАШ НИ Е ЌЕФ

„Макпетрол“ добитник на три признанија во рамките на шестиот Регионален самит на претприемачи од Централна и Југоисточна Европа (РСП) „300 најдобри“

Редакција
„Макпетрол АД“ како компанија, повеќе од 70 години вложува во својот развој и капацитети и притоа гради континуирана политика на општествена одговорна компанија, доби три
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Иво Лауренчиќ постхумно прогласен за креатор за навек во регионот

Редакција
Oсновоположникот на современата македонска креативна и маркетинг индустрија – Иво Лауренчиќ, постхумно е добитник на специјалното признание „Креатори за столетијата“ за особен придонес во промоцијата
БАШ НИ Е ЌЕФ

Hertz Македонија ја освои наградата „Internacional customer experience award 2018“

Редакција
Hertz Македонија ја освои престижната награда за извонредна услуга на клиентите од Rentalcars.com, светскиот лидер за онлајн-изнајмување автомобили. Rentalcars.com веќе четврта година анализира анкети и
БАШ НИ Е ЌЕФ

Училиштето „Нова“ е добитник на награда за развој на претприемништво во Средна и Југоисточна Европа

Редакција
Меѓународното училиште „Нова“ доби престижна награда и признание за развој и придонес на претприемништвото во Средна и Југоисточна Европа која ќе биде врачена на крајот
БАШ НИ Е ЌЕФ

Меѓународниот аеродром Скопје ја доби ASQ-наградата за квалитет на услигите за 2018 година

Редакција
Светски реномираната организација Меѓународен совет на аеродроми (Airports Council International) му ја додели ASQ-наградата за квалитет на аеродромски услуги за 2018 година на Меѓународниот Аеродром
БАШ НИ Е ЌЕФ

Цементарница УСЈЕ добитник на наградата Компанија предводник на целите за одржлив развој 2019

Редакција
Цементарница УСЈЕ е добитник на наградата „Компанија предводник на целите за одржлив развој 2019“ од проектот „Градење меѓу-секторски партнерства за одржлив развој“, финансиран од ЕУ,
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Награда од Обединетите Нации: Пивара Скопје – лидер во постигнување на целите на одржлив развој

Редакција
Пивара Скопје ја доби годинешната награда „Предводници на Целите за одржлив развој“ на Обединетите Нации. Со наградата која се доделува во рамки на Проектот „Градење
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Макпрогрес прогласена за „Компанија предводник на Целите за одржлив развој 2019“

Редакција
Синоќа за првпат се одржа свеченото доделување на наградите „Целите за одржлив развој 2019“ каде македонската лидерска прехрамбена компанија „Макпрогрес“ се закити со наградата „Компанија
Политика

Заев: Кога сите ми кажуваа дека не е можно, имав надеж за решение и подобра иднина

Редакција
Имам три клучни зборови што го опишуваат успехот на нашето пријателство надеж, дијалог и заедништво, рече премиерот Зоран Заев на синоќешното примање на наградата „Евалд Фон
Забава

Наградата „Златна мечка“ за филмот „Синоними“

Редакција
Филмот „Синоними“ на израелскиот режисер Надав Лапид ја доби „Златната мечка“ за најдобар филм на 69. меѓународен филмски фестивал во Берлин. Со „Сребрена мечка“ во