еМагазин

Tag : награда

БАШ НИ Е ЌЕФ

Новинарот на „360 степени“ Јовановски ја доби наградата „Жан Моне“ за најдобра сторија

Редакција
Новинарот на „360 степени“, Зоран Јовановски – за најдобра новинарска сторија, фоторепортерот во весникот „Вечер“, Наке Батев – за најдобра репортерска фотографија и Столе Марковски...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Бритиш Американ Тобако“ стана работодавач-партнер во седум различни земји!

Редакција
Организациите што се дел од системот „Бритиш Американ Тобако Адриа“ (БАТ) им се придружија на гордите носители на сертификатот „Работодавач-партнер“ (Employer Partner Certificate), а „БАТ“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новоматик групата на компании во Македонија, добија награда за унапредувањето на човековите права во бизнисот

Редакција
Новоматик групата на компании мк, добија награда за посветеност на унапредувањето на човековите права во бизнисот, информираат од групацијата. Оваа награда, годинава се додели за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Цементарница УСЈЕ ја доби Наградата за унапредување на човековите права во бизнисот

Редакција
Цементарница УСЈЕ АД Скопје доби Награда за посветеност на унапредувањето на човековите права во бизнисот, информираат од компанијата. Оваа награда се доделува во рамки на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Престижна награда за Завар дизајн “German Design Award 2020” во категоријата Excellent Product Design Energy

Редакција
Специјалната колекција радијатори Drop (Капка) на Завар Дизајн е првонаградена на германските дизајнерски награди German Design Award 2020 во категоријата Excellent Product Design Energy. Дизајнот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Медена земја“ освои две престижни признанија на светските награди за документарци

Редакција
„Медена земја“ освои две престижни признанија на 35. Интернационални документарни награди ИДА, што се одржаа вчеравечер (7 декември) во студијата на „Парамаунт“ во Лос Анџелес....
БАШ НИ Е ЌЕФ

#Не биди ѓубре доби Златен сертификат за волонтерство

Редакција
По повод 5-ти декември Меѓународниот ден на волонтерите, Младински културен центар – Битола (Волонтерски центар на Македонија) од 2006 година востанови Национални волонтерски награди. Целта...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Млади успешни претприемачи од Македонија: Основачите на CodeWell со награда во Варшава

Редакција
Синоќа се одржа гала церемонијата во Варшава организирана од страна на Европските Бизнис Награди по повод доделување на наградите за најдобри компании и претприемачи во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рудник САСА ја освои наградата за најдобра општествено одговорна практика

Редакција
На годинешниот традиционален натпревар за најдобри општествено одговорни практики, што по 12-ти пат го организираа Министерството за економија и Координативното тело за општествена одговорност на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Проектот „Соработка за поквалитетно образование и кариерни можности“ на УСЈЕ доби национална награда за Најдобра општествена одговорна практика

Редакција
Во категоријата „Односи со зедницата“ за проектот „Соработка за поквалитетно образование и кариерни можности“ Цементарница УСЈЕ АД Скопје доби признание што го доделува Националното координативно...