еМагазин

Tag : награда

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Млади успешни претприемачи од Македонија: Основачите на CodeWell со награда во Варшава

Редакција
Синоќа се одржа гала церемонијата во Варшава организирана од страна на Европските Бизнис Награди по повод доделување на наградите за најдобри компании и претприемачи во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рудник САСА ја освои наградата за најдобра општествено одговорна практика

Редакција
На годинешниот традиционален натпревар за најдобри општествено одговорни практики, што по 12-ти пат го организираа Министерството за економија и Координативното тело за општествена одговорност на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Проектот „Соработка за поквалитетно образование и кариерни можности“ на УСЈЕ доби национална награда за Најдобра општествена одговорна практика

Редакција
Во категоријата „Односи со зедницата“ за проектот „Соработка за поквалитетно образование и кариерни можности“ Цементарница УСЈЕ АД Скопје доби признание што го доделува Националното координативно...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Адора инженеринг го доби 9. национално признание за изградба на здрави еко домови заштитени од бучава

Редакција
Адора инженеринг денес го доби деветтото национално признание од министерството за економија за најдобри општествено одговорни практики за одговорен однос кон животната средина за проектот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје освои највисоки награди од Министерството за економија за проектите за едукација на младите и за етичко управување

Редакција
Пивара Скопје освои значајни награди за најдобри општествено одговорни практики што ги доделуваат Министерството за економија и Националното координативно тело за општествена одговорност. Во категоријата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Две национални награди за проектите на ЕВН за Електромобилност и Знаковен јазик

Редакција
Проектот на ЕВН Македонија „Електромобилност со ЕВН“ ја освои првата награда во категоријата однос кон животната средина на доделувањата на наградите за Најдобри општествено одговорни...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали: Награден фонд од 500.000 евра за МојДДВ#МојаНаграда

Редакција
Oд 15 декември почнува ФинХакатон2:МојДДВ#МојаНаграда, заеднички проект на Министерството за финансии и Фондот за иновации и технолошки развој за креирање иновативна маркетинг-стратегија за #МојаНаграда, со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рамстор Мол ве наградува – во Новата година со нов Ford EcoSport

Редакција
Од 16.11.2019 до 16.01.2020 година пазарувај во Рамстор Мол и учествувај во големата наградна игра каде можеш да освоиш нов автомобил Ford EcoSport. Се што...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Lisca со престижна меѓународна награда во Кан

Редакција
Lisca повторно докажа дека со своите креации на долна облека и костими за капење е дел од светската мода. Оваа словенска компанија на почетокот на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Општина Кавадарци ќе го користи изумот на професорот Ангелков, „паметни канти“

Редакција
Димитрија Ангелков, првонаградениот професор од Кавадарци на најголемиот саем за образование во италијанскиот град Фиренца, беше на прием кај градоначалникот Митко Јанчев. Тие, како што...