еМагазин

Tag : Белград

Балкан ТОП СТОРИИ

Нападнат полицаец пред израелската амбасада во Белград, чинот оценет како терористички

Редакција
Министерството за внатрешни работи на Србија соопшти дека околу 11 часот непознато лице, чиј идентитет се утврдува, со самострел застрелал полицаец кој бил на безбедносна...
Балкан ТОП СТОРИИ

Зетот на Трамп ќе гради луксузен комплекс во Белград, еве како ќе изгледа

Редакција
Џеред Кушнер, зетот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, преку неговата инвестициска фирма, „Афинити Партнерс“ ќе гради луксузен комплекс во Белград, Србија. Комплексот ќе се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонци купуваат куќи во Белград

Редакција
Српски bizlife.rs пишува дека меѓу заинтересираните купувачи на имот во Белград, Србија, има и државјани на Македонија, кои се најбројни од соседството. Тие најчесто купуваат...
Балкан ТОП СТОРИИ

Џејми Оливер отвори ресторан во Белград, какви се цените

Редакција
Светски познатиот британски готвач Џејми Оливер отвори ресторан во Белград, “Jamie’s Italian“. Во ресторанот како што пренесуваат српските медиуми главно се нудат италијански специјалитети. Цените...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Грешка на службите на белградскиот аеродром со патници од Македонија создаде хаос

Редакција
Поради пропуст на службите со патници од Македонија на аеродромот “Никола Тесла“ во Белград, Србија, синоќа настана хаос.   View this post on Instagram  ...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Порака на снег од татко до син, кој е во болница, хит на социјалните мрежи во регионов

Редакција
Порака на снег пред Универзитетската детска болница во Белград, Србија, од татко до син, кој се лечи во болницата масовно се споделува на социјалните мрежи...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Полициско насилство и обид за упад во градското Собрание на протестот на опозицијата во Белград

Редакција
Со инциденти и полициска интервенција заврши синоќешниот протест на опозицијата во Белград, Србија. Beograd ❤️ pic.twitter.com/ctwBM5bnib — Jelena Spirić (@spiricjelena) December 24, 2023 Пратеници на...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) По тепачка потона сплав во Белград, гости пливаа до брегот на Сава

Редакција
Синоќа во Белград по тепачка потона сплавот „Картел“ на реката Сава.   View this post on Instagram   A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Ковачевски во Белград се распеа со Вучиќ и Милатовиќ

Редакција
Српскиот претседател Александадр Вучиќ на Инстаграм објави видео на кое се гледа како на неформална вечера, синоќа, во Белград, во рамки на вториот Саем за...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во Белград се отвора ресторан на познатиот британски готвач Џејми Оливер

Редакција
Ресторан од синџирот на познатиот британски готвач Џејми Оливер „Jamie’s Italian“ наскоро ќе биде отворен во Белград, јави дописникот на МИА од Белград. На официјалната...