еМагазин

Tag : Софија

Македонија ТОП СТОРИИ

На 10 минути пред полетување за Цирих од аеродромот во Софија, македонски државјани вратени од „Ер-Бугарија“ од каде купиле карти

Редакција
Македонски граѓани со двојно државјанство меѓу кои и 12 сезонски работници од Делчево и Струмица, биле вратени од софискиот аеродром пред поаѓање за Цирих. Како...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Работилница за млади графичари од регионот по 12. пат се одржува во „Софија“, Богданци

Редакција
Графичката уметност во наредните десет дена, во Богданци ќе собере дел од најталентираните млади графичари од регионот. Од 24 август до 2 септември, традиционално по...
Балкан

(ВИДЕО) Евровизиската победничка Нета и бугарката Галена ја вжештија атмосферата на Парадата на гордоста во Софија

Редакција
Во Софија, Бугарија, се одржа 12. по ред Парада на гордоста. Во музичкиот дел настапија и евровизиската победничка, израелката Нета и бугарката пејачка Галена. ПОВРЗАНИ...
Локално

Момчето повредено од струен удар пратено на лекување во Софија

Никола Осило
Министерството за здравство информира дека момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар е испратено на лекување во најголемиот центар за изгореници на...
Македонија

Заев слетал на софискиот аеродром поради невремето во Скопје 

Редакција
Авионот со кој леташе премиерот Зоран Заев и дел од владината делегација, кои се враќаа од економскиот самит во Давос, Швајцарија не можеше да слета...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Италијанска гимнастичарка „растури“ на „Зајди, зајди“

Никола Осило
Италијанската гимнастичарка Александра Агиргиркулезе имаше прекрасен настап на македонската песна „Зајди, зајди“ што ги воодушеви публиката и жирито на натпреварот во Софија. Фото/Видео:Youtube/The Knotted ribbon...
Убава приказна

(Фото) Елена Лука одбележува 10-годишен јубилеј со промоција на колекцијата „Х“ на Модната недела во Софија

Редакција
Македонскиот моден бренд Елена Лука, годинава прославува исклучително значаен, 10-годишен јубилеј!  Пред десет години беше амбициозна визија на генералниот менаџер, Елена Пандева, а денеска е...