еМагазин

Tag : инцидент

Македонија

По инцидентот со Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во Шутка, сменети правилата во затворот

Редакција
Управата за извршување на санкции информираше дека директорот на КПУ Затвор Скопје – Ѓоко Котевски посочил дека во најкус можен рок е постапено и реализирани
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Инцидент: Портпаролот на Златна зора сакаше да упадне на средбата на Димитров со Вуцис

Редакција
Инцидент се случи денеска во грчкиот Парламент за време на средбата на македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров со претседателот на Парламентот, Никос Вуцис, во
Македонија

Директор на затворот „Скопје“, Котески ја доставил оставката до Владата

Редакција
Од истражниот затвор „Скопје“ ја известуваат јавноста дека директорот на затворот Ѓоко Котевски и формално ја поднесе својата оставка до Владата по настаните кои резултираа со физички
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство поведе истрага за застрелувањето на Ваљон Беља: Три лица приведени, едно во бегство

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) поведе истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело „насилство“. Како што соопштија од
Локално

ЈСП Скопје: Внатрешната контрола ќе утврди дали контролорите имаат вина во инцидентот во автобусот со број „2“

Редакција
Внатрешната контрола на ЈСП Скопје ќе утврди дали евентуално и контролорите имаат вина во инцидентот, односно дали го прекршиле Кодексот на вработените и дали против
Локално

Тринаесет лица се осомничени за престрелката пред казино во Тетово, за петмина е определен притвор

Редакција
Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против три лица за сторено кривично дело – Предизвикување општа опасност од чл.288 ст.3
Македонија

Притвор за четири лица осомничени за пукањето во центарот на Тетово

Редакција
Четири лица добиле 30 денови притвор како осомничени за нивна вклученот во вооружената престрелка од петокот на булеварот Маршал Тито во Тетово информираа од СВР
Локално ТОП СТОРИИ

Вооружен инцидент: Пукање во центарот на Тетово

Редакција
Нема повредени во оружениот инцидент што синоќа нешто по 21 часот се случи на булеварот „Маршал Тито“ во центарот на Тетово, информираа од теовската полиција.
Македонија

Лекарска комора: Насилството во здравството е многу почеста појава отколку што се зборува за неа

Редакција
Лекарската комора на Македонија го осуди инцидентот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување-КАРИЛ во кој во утринските часови било физички и вербално нападнато
Балкан

(ВИДЕО) Голем инцидент: Албански полицајци застрелаа Грк заради грчкото знаме

Никола Осило
Албанската полиција го уби Константинос Кацифас (35) откако тој со калашников отворил оган кон албански полицајци кои сакале да го тргнат грчкото знаме поставено на