еМагазин

Tag : македонски државјанин

Македонија

Во Драч уапсен Албанец од Македонија, при обид да ја напушти Албанија со српски пасош

Редакција
Во пристанишниот град Драч, албанската полиција уапсила 45-годишен македонски државјанин, при обид да ја напушти Албанија со пасош на српски државјанин. – По деталните проверки...
Македонија ТОП СТОРИИ

Српската полиција уапси 22-годишен државјанин на Македонија поради поседување 313 парчиња муниција со различен калибар

Редакција
Српската полиција уапси 22-годишен државјанин на Македонија во близина на граничниот премин Батровци со Хрватска поради поседување 313 парчиња муниција со различен калибар, јави Бета....
Македонија ТОП СТОРИИ

Тело на 26-годишен македонски државјанин пронајдено во Софија

Редакција
Тело на 26-годишен македонски државјанин е пронајдено на 17 декември околу 21 часот во близина на трговскиот центар „Парадајз“ во Софија, јавува дописникот на МИА...
Балкан

Во Драч од македонски државјанин украдени 6.000 франци и автомобил, уапсени три лица

Редакција
Македонски државјанин, кој поседувал и швајцарски пасош, под закана со пиштол бил ограбен односно од неговата сопруга се украдени 6.000 швајцарски франци и автомобилот „аудиQ5“,...