еМагазин

Tag : кражба

Локално

Несекојдневна кражба: Им „здиплил“ над 26.000 килограми јаболка

Редакција
На 20.01.2020 во СВР Битола, З.Ј. од Ресен пријавил дека во период од 18.01.2020 до 20.01.2020 во магацин на поранешна фабрика на ул.„29 Ноември“, непознат сторител  насилно...
Локално

Скопјанец повреден од куршум при кражба во дуќан кај Бит Пазар

Никола Осило
На 09.11.2019 околу 20.00 часот во СВР Скопје била пријавена кражба на ул.„192“ на Бит Пазар, информира МВР. Во текот на кражбата бил испукан проектил...
Локално

Несекојдневна кражба: Синот му „здиплил“ на таткото 85.000 евра од метална каса

Никола Осило
За кражбата на речиси 85 илјади евра која пред два дена ја пријавил жител на тетовско Јанчиште тетовската полиција изготви поднесок против неговиот 25-годишен син....
Локално

Расветлена кражбата на парите за пензии за пробиштипските пензионери

Редакција
Полицијата ја расветли кражбата на пари за исплата на пензиите на пробиштипските пензионери, што се случи на 1 октомври. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели...
Локално

Скопјанец пријавил кражба на 11.000 евра од автомобил

Никола Осило
На 24.09.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, К.К.(30) од Скопје пријавил дека во периодот од 10.20 до 11.00 часот во подрумските гаражи во...
Локално

Две момчиња „оперирале“ во радовишко: Шест месеци краделе нафта од багери, камиони, булдожери…

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Радовиш поднесе кривична пријава против Б.Р.(23) и  К.Б.(22), двајцата од село Габревци, радовишко, за сторени шест кривични дела, од кои...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали: Меѓународна криминална група извршила кражби од сефови во Шпаркасе банка и Централна кооперативна банка во Скопје

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица за кои постои основано сомнение дека...
Локално

Две бугарки „оперирале“ на „Партизанска“

Никола Осило
На 06.01.2019 година во 11,30 часот во Скопје на булеварот „Партизански одреди“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “кражба“ по чл.235 од...
Локално

Крадци на велосипеди „фатени“ на камера: Се бара помош за идентификација

Никола Осило
Продажниот салон „Проспорт“ пред неколку дена беше ограбен и при кражбата биле одземени неколку скапи велосипеди. Од салонот бараат помош за идентификација на сторителите кои...
Локално

Трилер-кражба на обложувалница во Скопје: Вработена „зготвила“ вооружен грабеж

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција – Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција Гази Баба до надлежното...