еМагазин

Tag : Николај Сабев

Бизнис ТОП СТОРИИ

Летовите меѓу Скопје и Софија не запираат, вели бугарскиот министер за транспорт Николај Сабев

Редакција
Министерот за транспорт на Бугарија Николај Сабев, во изјава за МИА за иднината на авиолинијата Скопје-Софија, вели дека летот до главниот град на Северна Македонија...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прв лет Софија-Скопје: Слета авионот на Гуливер со македонска и бугарска делегација

Редакција
На Меѓународниот аеродром Скопје изутринава слета авионот од Софија на авиокомпанијата „Гуливер“, со што се реализира првиот лет на таа релација. Со авионот во Скопје...