еМагазин

Tag : Благој Бочварски

Македонија ТОП СТОРИИ

Беким Реџепи од ДУИ ќе биде министер за транспорт и врски до изборот на нов

Редакција
Заменик министерот за транспорт и врски Беким Реџепи, кадар на ДУИ, ќе раководи со ова Министерство до изборот на нов министер. Досегашниот министер за транспорт...
ЖИВОТ

Министерот Бочварски стана татко, доби ќерка

Редакција
Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и неговата сопруга Маринела Серафимова станаа родители. Ја добија ќерката Бјанка, а информацијата на социјалните мрежи ја соопшти...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бочварски не ја информирал Антикорупциска за вработувањата на сопругата и нејзината сестра

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) денеска констатираше дека при вработувањето на сопругата и балдазата на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во...
Бизнис

Треба согласност и интерес и од Грција за ставање во функција на железничката линија кај Меџитлија

Редакција
Проектот железничка пруга Битола-Меџитлија е завршен и има употребна дозвола и е во функција, изјави денеска министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски. Според министерот...
Бизнис

Таткото на министерот Бочварски влегува во бизнисот со струја

Редакција
Венцислав Бочварски, таткото на министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, е управител на новоформираната фирма за производство на електрична енергија “Техно Енерџи“, објави faktor.mk....
Бизнис

До Владата ќе биде доставена првично скенираната документацијата за изградба на филмски студија во Скопје

Редакција
Министерството за транспорт и врски првично ги разгледало документите за проектот за изградба на филмски студија во Општина Карпош и во текот на денов или...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Српскиот министер Момировиќ „заглави“ на границата со Македонија: Тоа не е прифатливо, потребен ни е Отворен Балкан

Редакција
Министерот за градежништво на Србија, Томислав Момировиќ имаше можност, како граѓанин, а не како службено лице да види како се поминува српско-македонската граница, викендов кога...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Се ожени министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски

Редакција
Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски се ожени со неговата девојка, со која две години се во врска, Маринела Серафимова. Свадбата беше во хотелот...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Од Скопје до Штип преку Миладиновци за патарини во еден правец ќе плаќаме 160 денари

Редакција
Патарината кај Преод ќе чини 50 денари, додека кај Кадрифаково ќе чини 70 денари на автопатот до Штип, преку Миладиновци, изјави денеска директорот на Јавното...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прв лет Софија-Скопје: Слета авионот на Гуливер со македонска и бугарска делегација

Редакција
На Меѓународниот аеродром Скопје изутринава слета авионот од Софија на авиокомпанијата „Гуливер“, со што се реализира првиот лет на таа релација. Со авионот во Скопје...