еМагазин

Tag : патарини

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Патувањето во Грција со кола „ѓавол ипол“: Драстично поскапување на патарините

Редакција
Од 1 јануари патарините во Грција ќе поскапат драстично, некаде и до 150 отсто по километар, известува грчкиот весник „ИЕфимерида“, а пренесува „Мета.мк“. Ќе поскапи и