еМагазин

Tag : струја

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Орце Камчев и Цветан Панделески преку бугарска фирма ги купуваат електраните на ЗК „Пелагонија“ за 24 милиони евра

Редакција
На Собранието на акционери на ЗК „Пелагонија“ закажано за 13 февруари годинава ќе се одлучува по предлог одлуката за продажба на фирмата за производство на...
Бизнис

ЕДС го доби тендерот на АД за стопанисување со деловен простор за набавка на струја вреден 38.000 евра

Редакција
АД за стопанисување со деловен простор во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за трговија и услуги...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Соларпро Холдинг“ го доби тендерот на Градската болница „8-ми Септември“ за набавка на струја вреден 403.000 евра

Редакција
ЈЗУ Градска општа болница „8-ми Септември“ Скопје по распишаниот тендер за снабдување со електрична енергија склучи договор со „Соларпро Холдинг“ АД Софија Р. Бугарија –...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи деливери солушнс“ го доби тендерот на Клиниката за гинекологија за набавка на струја вреден 195.000 евра

Редакција
ЈЗУ Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство Скопје по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на ГТЦ за набавка на струја вреден 863.000 евра

Никола Осило
АД Градски Трговски Центарпо распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи актив“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје....
Бизнис

За 26 отсто поевтинува стандардниот приклучок за електрична енергија

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) го одбори новиот ценовник за стандардни приклучоци и новиот трошковник на ЕВН за електрична енергија со кој за 26 отсто...
ЖИВОТ

Инфрацрвена сауна долгорочна инвестиција во здравје и благосостојба на организмот!

Никола Осило
Посетата на сауна има многу придобивки за нашиот организам. Освен што го чисти телото од токсини и нè ослободува од стресот, одењето во сауна го...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на затворот „Идризово“ за набавка на струја вреден 208.000 евра

Никола Осило
Казнено-поправната установа „Идризово“ по распишаниот тендер за набавка на струја склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи актив“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје. Вредноста...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мист енерџи“ го доби тендерот на македонската Пошта за набавка на струја вреден 940.000 евра

Никола Осило
АД за поштенски сообраќај Пошта на Северна Македонија во државна сопственост Електрична енергија за 2 години Друштво за производство,трговија и услуги „Мист енерџи“ ДООЕЛ Скопје....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на струја вреден 224.000 евра

Никола Осило
Јавното комунално претпријатие „Водовод Битола“ по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи актив“ увоз-извоз...