еМагазин

Tag : Тимчо Муцунски

Локално ТОП СТОРИИ

Подобрено снабдувањето со електрична енергија во населбата Лисиче

Редакција
Електродистрибуција ја заврши првата фаза на проектот за замена на надземните водови со подземна мрежа на ул. „Гаврил Константиновиќ” во скопската населба Лисиче, информираат од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Општина Аеродром се вклучува во општествено одговорната кампањата на „Макпетрол“

Редакција
Осумте основни училишта во Општина Аеродром ќе бидат дел од општествено одговорната и едукативна кампања на „Макпетрол“, „Крени глас против врсничкото насилство“. Учениците, но и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Тимчо Муцунски, новиот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Тимчо Муцунски е избран за нов потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Муцунски и Димитриеска-Кочоска се нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ Кој е Тимчо Муцунски Муцунски е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Муцунски го осуди оштетувањето на автомобилот на Јанчева: „Во нашата општина ова не смее да се случува“

Редакција
Како градоначалник на Општина Аеродром и како граѓанин, пред сè, го осудувам вандалскиот чин кон госпоѓа Љубица Јанчева. Во нашата општина ова не смее да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Тимчо Муцунски, новиот градоначалник на Аеродром

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле дел од градоначалниците кои беа избрани во првиот круг од Локалните избори. Напоменуваме дека сме во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Тимчо Муцунски, новиот градоначалник на скопски Аеродром

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви ги престави градоначалниците кои беа избрани во првиот круг од Локалните избори. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг доби 22...
Македонија

Тестираните пратеници и вработени во Собранието негативни на Ковид-19

Редакција
Петмина собраниски службеници и неколкумина пратеници се негативни на Ковид-19 поради контакт со пратеникот и претседател на Комисијата за финансирање и буџет, Тимчо Муцунски од...
Македонија

Вработени во Собранието и дел од пратениците се тестираат за Ковид-19, поради позитивниот тест на Муцунски

Редакција
Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска нема да ја продолжи седницата на која се одвива амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, откако претседателот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема стан: Каков имот пријавил пратеникот Тимчо Муцунски

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите пратеници. Каков имот пријавил Тимчо Муцунски Тимчо Муцунски е...
Македонија

Муцунски до Јанчев: ВМРО ДПМНЕ не е акционерско друштво за да се преземе

Редакција
Новиот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и меѓународен секретар во партијата, Тимчо Муцунски реагираше на својот Фејсбук профил по најавата на поранешниот член на партијата, градоначалникот на...