еМагазин

Tag : Кроација

Бизнис ТОП СТОРИИ

Croatia airlines ќе воведе сезонскa авиолинија Скопје-Сплит од 12 мај, најавуваат од ТАВ

Редакција
Хрватскиот национален превозник, Croatia Airlines, ќе воведе нова сезонска авиолинија на релација Скопје–Сплит, од 12-ти мај годинава, најавува ТАВ Македонија, откако авиокомпанијата ги закажа летовите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка во соработка со Кроација Живот воведе прв и единствен продукт за животно осигурување

Редакција
Животното осигурување станува се позначајна придобивка особено кога се работи за обезбедување на дополнително сигурносно покритие при користење на некој од НЛБ кредитните продукти, информираат...