еМагазин

Tag : Алкалоид

Бизнис ТОП СТОРИИ

Комерцијална банка, Алкалоид и Макпетрол го „билдаат“ прометот на Македонската берза

Никола Осило
Со вкупен промет од 853 милиони денари, акциите на Комерцијална банка се убедливо на врвот на листата компании рангирани според остварениот промет на Македонската берза...
Спорт

(Фото) Алкалоид се пласира на четврто место на Европскиот Клупски Куп 2019

Редакција
Нов европски клупски првак во шах е екипата “Obiettivo Risarcimento” Падова, Италија, со освоени максимални 14 бода од седум мечеви. По серијата од три високи...
Спорт

Алкалоид во победничка серија на Европскиот Клупски Куп 2019

Редакција
Уште една одлична игра и нова висока победа на Алкалоид. Во шестото коло совладан е Чешкиот првак “Sk Joly Lysa nad Labem” со резултат 5:1....
Спорт

„Алкалоид“ со максимална победа во петтото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Никола Осило
„Алкалоид“ со максимален резултат 6:0 ја совлада екипата од Швајцарија „Zurich Schachgesellschаft“. Во овој меч шахистите на „Алкалоид“ покажаа најсигурна игра до сега и на...
Спорт

Висока победа за Алкалоид во четвртото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Редакција
Шахистите на Алкалоид успешно ги продолжуваат борбите на Европскиот Клупски Куп. Мечот од четвртото коло беше со императив за висока победа, како предуслов да се...
Спорт

Минимален пораз на ШК Алкалоид во третото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Редакција
Во дерби мечот на третото коло ШК Алкалоид загуби со минимална разлика 2,5 : 3,5 од рускиот шампион “Mednyi Vsadnik” од Санкт Петербург. Очекувано, ова...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Алкалоид АД Скопје дел од најголемиот глобален саем на фармацевтската индустрија

Редакција
„Алкалоид АД Скопје“ од 5-7 ноември годинава настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот: CPhI (Convention on Pharmaceutical Ingredients) кој се...
Спорт

Шаховскиот клуб „Алкалоид“ повторно на Европскиот Клупски Куп 2019

Никола Осило
Шаховскиот клуб „Алкалоид“, продолжува со настапите на Европскиот Клупски Куп, што оваа година се одржува од 10 до 16 Ноември во Улцињ, Црна Гора. Во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Акциите на Макпетрол, Алкалоид и Комерцијална банка најтргувани на Македонската берза во октомври

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за октомври, годинава, во кој меѓудругото се објавени податоците за најтргуваните акции. На првото место на листата најтргувани во октомври...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Алкалоид“ инвестира 1,8 милиони евра во проширување на производните капацитети во Србија

Никола Осило
„Алкалоид“ АД Скопје континуирано вложува во освојување на поголемо пазарно учество на постојните и нови пазари во странство. За таа цел на 21.10.2019 година изврши...