еМагазин

Tag : Собрани

БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест: Собрани се потребните средства за лекување на шестгодишниот Марко кој има тумор на мозокот

Редакција
Емилија Богеска Шпеткова вчера информираше дека средствата за лекување на шестгодишниот Марко, кој има тумор на мозокот се собрани. „Ве известувам дека ќе започнеме со...
Македонија

СДК: За 5 месеци 122 илјади евра за патни трошоци на пратениците

Редакција
Пораталот Сакам да кажам објави дека од 120 пратеници во Собранието, 75 зеле вкупно 122.000 евра надомест за патни трошоци од конституирањето во август лани,...
Локално

Обвинителството го гони ексградоначалникот на Демир Хисар и уште две лица за незаконски вработувaња

Редакција
Основното јавно обвинителство Битола поднело обвинителен предлог против три лица за незаконско вработување во Демир Хисар, од кои две се товарат за сторено кривично дело...