еМагазин

Tag : тумор

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Благојче Стојанов од Штип има тумор на мозокот, потребни се средства за операција во Турција

Редакција
Благојче Стојанов од Штип е дијагностициран со тумор во мозокот и се потребни 20.000 евра за итна операција во Турција. Сметките за донации се во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Со здрава исхрана, вежбање, помал стрес може да се намали ризикот од развој на тумор на мозок

Редакција
Начинот на живот е важен сегмент во превенцијата на секоја болест. Здравиот избор кога станува збор за исхрана, вежбање, избегнување на канцерогени супстанции и намалување...
Да помогнеме

Да помогнеме, едниот родител на Моника Бојковиќ да замине со неа во Германија, каде што таа ќе се оперира од тумор на ’рбетен мозок

Редакција
Младата кумановка Моника Бојковиќ заминува на операција на тумор на ’рбетен мозок во Германија, сега се потребни средства за нејзиниот родител да биде со своето...
Да помогнеме

Да му помогнеме на 25-годишниот Андреј Илиевски, потребно е да се оперира од тумор на мозокот

Редакција
На Андреј Илиевски (25) на кој му беше диaгностициран тумор на мозокот и истиот беше остранет 40% во месец ноември 2021 година, со постоперативна дијагноза...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На Клиниката за неврохирургија изведена нова метода за операција на тумор на мозок

Редакција
Поранешниот министер за здравство Венко Филипче на Фејсбук објави дека заедно со идниот заменик министер за здравство, Владимир Рендевски на Клиниката за неврохирургија извеле нова...
ЖИВОТ

Во „Аџибадем Систина“ изведена исклучително тешка операција: Изваден тумор од 62-годишна пациентка голем околу 18 сантиметри

Редакција
Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ е изведена исклучително тешка операција при која е изваден тумор од 62-годишна пациентка голем околу 18 сантиметри, информираат од таму....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На 17-годишно момче, десната подлактица со тумор заменета со коска од починат донор на Клиниката за ортопедија

Редакција
Министерството за здравство информира дека на Клиниката за ортопедија при ТОАРИЛУЦ беше оперирано 17 годишно момче со тумор на десната подлактица. „Тимот хирурзи под раководство...
Да помогнеме

Вашата помош значи живот за 25-годишниот Андреј Илиевски кој треба да се оперира од тумор на мозокот

Редакција
На 25-годишниот Андреј Илиевски му е дијагностициран тумор на мозокот, кој мора да се отстрани со оперативен зафат надвор од Македонија. „Операцијата треба да се...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Фото) 12 годишно девојче кое боледува од тумор на малиот мозок живее во тешки услови во Трубарево

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел за помош на 12 годишно девојче кое боледува од тумор на малиот мозок, а кое живее во тешки услови...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест: Собрани се потребните средства за лекување на шестгодишниот Марко кој има тумор на мозокот

Редакција
Емилија Богеска Шпеткова вчера информираше дека средствата за лекување на шестгодишниот Марко, кој има тумор на мозокот се собрани. „Ве известувам дека ќе започнеме со...