еМагазин

Tag : Демир Хисар

Локално

Обвинителството го гони ексградоначалникот на Демир Хисар и уште две лица за незаконски вработувaња

Никола Осило
Основното јавно обвинителство Битола поднело обвинителен предлог против три лица за незаконско вработување во Демир Хисар, од кои две се товарат за сторено кривично дело
Локално

Несекојдневен случај: Ги врзал сопругата и ќерката и ги однел во Психијатарската болница во Демир Хисар

Никола Осило
На 06.06.2019 година во 21.15 часот во СВР Битола било пријавено дека во крушевско село, во куќата сопственост на 65-годишен маж, тој ги врзал неговата
Локално

Еден убод со нож во масовна тепачка пред кафуле во Демир Хисар

Никола Осило
На 07.01.2019 околу 19,35 часот пријавено е дека пред кафе бар на ул.Битолска во Демир Хисар дошло до физичка пресметка помеѓу   Д.Ј(40) од с.Вардино-Демир Хисар, М.Г
Македонија

Премиерот Зоран Заев не побарал оставка од градоначалникот на Демир Хисар

Никола Осило
Одговарајќи на прашање дали побарал оставка од градоначалникот на Демир Хисар за видеото кое излезе во јавноста, премиерот Зоран Заев одговори дека МВР спроведува истрага
Македонија ТОП СТОРИИ

Градоначалникот на Демир Хисар, Стојановски вели дека видеото било монтирано и дека на никој не се заканувал

Редакција
Градоначалникот на општина Демир Хисар Марјанче Стојановски, денеска испрати соопштение до медиумите во кое посочува дека никому не се заканувал, ниту влијаел врз граѓаните на
МОЈ СТАВ

А што има врска дека снимката каде што се заканува градоначалникот на Демир Хисар била стара?

Редакција
Градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски по објавувањето на видео снимка на која се им се заканува на вработени одлучи да молчи и да не дава
Македонија ТОП СТОРИИ

Снимката на која градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски им се заканува на вработени е од јануари

Редакција
Министерството за внатрешни работи соопшти дека градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски вчера бил повикан на информативен разговор поради видео-снимката која се појави на интернет.
Локално

Директор од Демир Хисар вработувал сред избори

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против П.Н.(47) од Демир Хисар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба