еМагазин

Tag : виена

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Фондот за здравствено осигурување повторно одбил да го плати лекувањето на Лео во Виена

Редакција
Фондот за здравствено осигурување повторно одбил да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена. Информацијата на Фејсбук ја соопшти заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски. „За...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Апел за ИТНА промена на законот: Ниту една клиника во Македонија нема знаење и опрема за лекување на Леонид Индов, и затоа е во Виена

Силвана Жежова
еМагазин, уште од почеток на повредата на Леонид Индов, го следи неговиот случај и како медиум, цело време е вклучен во апелите за помош за...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Леонид сега е најважен во државата, еве како можете да помогнете

Редакција
Нема ништо поважно во државата во моментов, освен да се обединиме сите и да му помогнеме на младиот Леонид Индов за неговото лекување во Виена,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Фондот за здравство одбил да го покрие лекувањето на Леонид во Виена

Редакција
Заменик народниот правобранител Јован Андоновски на Фејсбук информираше дека Фондот за здравство (ФЗО) одбил да го покрие лекувањето на младиот Леонид Индов, во Виена, Австрија....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Леонид Индов замина на лекување во Виена, тој е првиот пациент кој со медикоптерот е транспортиран во друга држава

Редакција
Леонид Индов замина на лекување во Виена. Тој е првиот пациент кој со медикоптерот е транспортиран во друга држава. Собирањето на донации се уште е...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) За прв пат во историјата, пациент од Скопје транспортиран со медикоптер во Виена

Редакција
Денеска е реализиран првиот меѓународен лет во историјата на современата македонска држава со хеликоптер од Одделот за воздухопловни единици при МВР, со кој за медицински...
Свет ТОП СТОРИИ

Виена повторно прогласена за најдобар град за живеење во светот

Редакција
Виена повторно е прогласена за најдобар град за живеење во светот. Според годишното рангирање на „Економист Интелиџенс Јунит“ („Economist Intelligence Unit“), австриската престолнина по четврти...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Колекција на Музејот на современа уметност-Скопје ќе биде претставена во Виена

Редакција
Владата ја разгледа и усвои и Информацијата од Министерството за култура за претставувањето на колекција на Музејот на современа уметност – Скопје, во Кунстхале –...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Светска оркестарска премиера на „Македонисимо“ на Трпчески во Виена

Редакција
Светска премиера на оркестарската верзија на музичкиот проект „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите се одржа синоќа во престижната концертна сала „Музикферајн“ во Виена, заедно...
Македонија

Кујтим Фејзулај, терористот од Виена, по потекло од Македонија, лани обезбедувал болници

Редакција
Исламистичкиот терорист Кујтим Фејзулај, кој на 2 ноември уби четири и повреди повеќе од 20 лица во центарот на Виена, минатата пролет работел во компанија...