еМагазин

Tag : пациент

Македонија

Вербално нападнат медицинскиот персонал на Градската болница „8 Септември“ поради починат пациент

Никола Осило
Членови на семејство на починат пациент синоќа во Градската општа болница „8 Септември“ се расправале со обезбедувањето, дежурната докторка и останатиот медицински персонал во таа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои актуелни функционери ги гони СЈО?

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО), чиј мандат истекува на 15 септември има отворено две истраги за актуелни функционери, „Попис“, во кој се води истрага за пратеникот...
Македонија

Хируршкото одделение од Тетовската болница демантира дека имало напад на пациент од лекар

Редакција
Од хируршкото одделение при Клиничка болница Тетово демантираат дека се случил напад од страна на лекар врз пациент. Според нивните тврдења немало физички напад. -Дежруната...
Македонија

Втор инцидент во Tетовската клиничка болница: Лекар нападнал пациент

Редакција
Пациент од село Брвеница пријавил дека вчера околу 17 часот и 30 минути бил нападнат од лекар во Клиничката болница во Тетово. – В.С.(67) од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Огромен тумор отстранет од пациент кој поради годишни одмори немало кој да го оперира на државните клиники

Никола Осило
„Иако имав болки и многу тешко се движев во државна болница ми рекоа дека нема кој да ме оперира. Ми ги направија испитувањата и ми...
Македонија

Пациент со западно нилска треска во тешка состојба е хоспитализиран на Инфективна клиника

Никола Осило
Пациентот заразен со западнонилска треска кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје се наоѓа во тешка состојба со манифестација на централниот нервен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што се случува со предметот „Пациент“ на СЈО, во кој се гони Бујар Османи

Редакција
Во однос на предметот „Пациент“ на ден 09.10.2018 година донесена е Наредба за спроведување на истражна постапка против 15 лица поради постоење на основно сомнение...
Локално

Пациент во Бардовци нападна болничар

Никола Осило
На 24.12.2018 година околу 18,30 часот било пријавено дека во Психијатриската Болница Бардовци Б.Ш. кој бил пациент во болницата физички го нападнал болничарот С.Д.(38) од...
ЖИВОТ

Нов третман за пациентите: За првпат извршена тромбектомија кај 70-годишен пациент со мозочен удар

Редакција
Првпат во Македонија, во текот на вчерашниот ден, е извршена механичка тромбектомија кај 70 годишен пациент, кој доживеал мозочен удар, информираат од Министерство за здравство....
Македонија

Османи доставил нови документи до СЈО за да покаже дека работел законски

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е сигурен во чесноста на своите постапки додека раководеше со Министерството за здравство и е убеден дека во натамошната...