еМагазин

Tag : ФЗО

Македонија ТОП СТОРИИ

Фондот за здравство треба да плати 430 илјади евра на германска болница, открива Државна ревизија

Редакција
Конечниот ревизорски извештај за работењето на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) на Државниот завод за ревизија (ДЗР) открива дека ФЗО на болница од Германија по...
Македонија ТОП СТОРИИ

ФЗО и денеска се дообјаснува зошто не го покрива лекувањето на Леонид во Виена

Редакција
Од Фондот за здравство денеска се огласија со ново соопштение во врска со лекувањето на Леонид Индов во Виена, Австрија. -ФЗОРСМ од првиот момент со...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Државата го остави Леонид без лекување, наше е да не го оставиме без надеж!„: Реакции на социјалните мрежи

Редакција
Јавноста е згрозена од одлуката на Фондот за здравство (ФЗО) да не го покрие лекувањето на младиот Леонид Индов во Виена, Австрија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Фондот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Фондот за здравство одбил да го покрие лекувањето на Леонид во Виена

Редакција
Заменик народниот правобранител Јован Андоновски на Фејсбук информираше дека Фондот за здравство (ФЗО) одбил да го покрие лекувањето на младиот Леонид Индов, во Виена, Австрија....
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата одлучи платите на вработените на Фондот за здравство да останат исти до мај

Редакција
Владата на денешната седница одлучи платите на вработените во Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) да останат исти до 31. мај. „Почитувани колеги, соработници на Фондот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фондот за здравство од понеделник ќе штрајкува, ќе се работат само најнужните предмети

Редакција
Од Синдикатот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) при Синдикатот на работници од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ), најавија дека вработените во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Почната е исплатата на платите на здравствените работници, велат од Фондот за здравствено осигурувње

Редакција
Почна исплатата на платата на здравствените работници, информира попладнево Фондот за здравствено осигурување. Исплатата ќе се врши постепено во етапи и се очекува да заврши...
Македонија ТОП СТОРИИ

Почна исплатата и на аптеките, од утре средства на сметките, велат од ФЗО

Редакција
Исплатата и на аптеките е започната и од утре ќе имаат средства на нивните сметки, соопшти попладнево Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), откако претходно денеска...
Македонија ТОП СТОРИИ

ФЗО очекува системот целосно да профункционира да крајот на денов

Редакција
Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) известува дека системот „Мое Осигурување” функционира за осигурениците во цела држава, со тоа што поради технички прилагодувања, во целосна функција...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Фондот за здравство тврдат дека податоците на граѓаните се безбедни и дека не се украдени

Редакција
Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) ги демантира наводите дека податоците на граѓаните се украдени и уверува дека здравствените и личните податоци на граѓаните се целосно...