еМагазин

Tag : терористички

Свет

Бројот на загинати при нападот во Стразбур порасна на пет

Редакција
Јавното обвинителство на Париз синоќа соопшти дека починало уште едно лице повредено при нападот во Стразбур минатиот вторник, со што бројот на загинати се искачи...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Мртви тела, пискотници и хаос во терористичкиот напад на божиќен базар во Стразбур

Никола Осило
Најмалку три лица се убиени, а 12 се повредени во терористичкиот напад што се случи синоќа во близината на новогодишен базар во Стразбур. Човекот осомничен...