еМагазин

Tag : малолетник

Локално

Малолетник заврши во болница по пресметка со нож во автобус кај Транспортен центар

Редакција
На 30.01.2020 околу 13.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр.67, кај Транспортен центар во Скопје, бил нарушен јавниот ред и мир...
Локално

Малолетник од Битола олеснил туѓа платежна картичка на Интернет

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против 15-годишник од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“, информира...
Локално

Малолетник физички нападнал 58-годишен скопјанец пред кафана

Никола Осило
На 17.10.2019 околу 13.50 часот во СВР Скопје, С.Г.(58) од Скопје, пријавил дека на 15.10.2019 околу 20.30 часот, пред угостителски објект на ул.„Индира Ганди“,  поради нарушени...
Локално

Кучето на сосед искасало малолетник во Скопје

Никола Осило
На 21.08.2019 во 00.05 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.И.(56) од Скопје пријавила дека на улица „Моцартова“ нејзиниот 16 – годишен син бил каснат...
Локално ТОП СТОРИИ

Крвав крај на пресметка меѓу врсници: Малолетник убиен со нож во Лисиче

Никола Осило
Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен...
Локално

Со „БМВ“ удрил во малолетник

Никола Осило
На 04.08.2019 во 11,30 часот било пријавено дека во с.Калник–тетовско, патничко моторно возило „БМВ“ со италијански национални ознаки, управувано од Ј.А.(20) од с.Калник, удрило во...
Локално

Кавадарчанец за 3.000 денари продал 40.000 фалсификувани денари на малолетник

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Локално

Полицијата го пронајде малолетникот кој избега од дома по семејна расправија

Никола Осило
На 22.07.2019 околу 22.00 часот на ул.„Народни Херои“ во Скопје, полициски службеници го пронашле малолетникот за кој на 20.07.2019 неговата мајка Н.В.(36) од Скопје пријави...
Локално

Малолетник погоден со дијабола во нога

Никола Осило
На 05.07.2019 година во 23.23 часот пријавено е дека малолетник од с. Драчевица додека бил на нива во м.в.„Тречничка река“ во ногата бил погоден од...
Локално

Малолетник сакал да тепа полицајци пред кафана

Никола Осило
СВР Тетово поднесе известување против Д.Д.(17) од село Брвеница, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење...