еМагазин
Image default
Македонија

Видео од несреќата со македонскиот автобус кај Лесковац

Во сообраќајната несреќа која се случи со македонски автобус во близина на Лесковац, Србија загинаа три лица, еден маж и две жени.

Неколку лица од вкупно 32 повредени, се во состојба опасна по животот, пренесоа српските медиуми.

Како изгледа автобусот по несреќата во видеата на Vecernje novosti:

Фото/видео: Vecernje novosti

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Патник за несреќата кај Лесковац: Автобусот се занесе, нешто ме удри во главата и сите патници почнавме да паѓаме еден врз друг

Детали од МНР: Загинатот маж во несреќата кај Лесковац е од крушевско, а едната жена од Кочани

Автобусот кој излета кај Лесковац е на струшки „Еуробус“, од компанијата во Србија испратен друг

Нови детали: Во несреќата кај Лесковац на лице место починале маж и две жени

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Името Република Северна Македонија влегува во меѓународна употреба веднаш, за домашна во следните 5 години

Редакција

Бугарското Собрание гласаше „за“ почеток на преговорите за членство на Македонија во ЕУ

Редакција

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски осомничена за „Рекет“

Редакција