еМагазин

Tag : жртва

Македонија ТОП СТОРИИ

Седма жртва од корона вирусот: Почина 79-годишен пациент од Дебар

Редакција
Министерството за здравство информира дека утрово на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, почина еден пациент на 79 години, од Дебар, со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шеста жртва од експлозијата во Романовце, почина 63-годишна жена

Редакција
Почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, потврди за МИА директорот...
ЖИВОТ

Жртва на групата „Јавна соба“ на “Телеграм“ за А1он: Сандачето ми е полно со машки полови органи и прашања колку треба да платат за секс

Редакција
Жртва на групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм го сподели своето непријатно искуство за А1он. Таа сега е мајка на малолетно дете, а по објавувањето...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште една жртва на несреќата кај Ласкарци: Почина девојката со ампутираната нога

Редакција
На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, денеска почина уште една жртва од страшната сообраќајна несреќа, која се случи на 13-ти февруари...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Помеѓу загинатите и син на пратеник на СДСМ од Гостивар

Редакција
Пратеничката група на СДСМ за „Телма“ потврди дека помеѓу загинатите во тешката сообраќајна несреќа е и Јовица Трпевски, син на пратеникот Благојче Трпевски од Гостивар....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Антиваксери каде сте: По третата жртва од морбили, подобро е смрт или недокажан аутизам?

Никола Осило
По третата жртва од морбили во Македонија неизбежно се поставува прашањето каде води кампањата против вакцинација на децата со образложение дека процесот на заштита на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Четврта жртва на автобуската несреќа кај Лесковац: Почина жената која беше приклучена на апарти за дишење

Редакција
Македонската државјанка С.Т која беше повредена при автобуската несреќа кај Лесковац на 16 декември, починала пишува српски „Блиц. Повредената починала во Клиничкиот центар во Ниш...
Локално

Изгоре 58-годишен маж во пожар во куќа во Кривопаланечко

Редакција
Педесет и осумгодишен маж изгоре во пожар кој избувнал утринава во куќа во кривопаланечкото село Узем. Според информациите до Територијалната противпожарна единица од Крива Паланка,...