еМагазин

Tag : Јавна соба

Македонија

Девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле дека биле злоупотребени во „Јавна соба“

Редакција
Седум девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле во Бирото за јавна безбедност (БЈБ) дека нивни фотографии се злоупотребени во групата „Јавна соба“ на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се подготвуваат кривични за креаторот и администраторот: Затворена “Јавна соба“

Редакција
Групата „Јавна соба“ на мобилната апликација „Телеграм“ денеска е затворена по барање на МВР. Од Министерството за внатрешни работи за МИА ја потврдија информацијата. Оттаму...
Македонија

Детали од МВР: Идентификувани сопственикот и еден од администраторите на групата „Јавна соба“ на „Телеграм“

Редакција
Сектор за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје изврши идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со иницијали Д. К. од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Администраторот и креаторот на „Јавна соба“ повикани во полиција, МВР ќе поднесе кривична пријава

Редакција
Заменик-министерката за внатрешни работи Славјанка Петровска информираше дека администраторот и креаторот на групата „Јавна соба“ биле во полициска станица и против нив ќе биде поднесена...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Чулев: Ги бараме одговорните за „Јавна соба“ преку „Телеграм“ во Лондон, објавени 800 фотографии и видеа

Редакција
Поднесено е барање до компанијата „Телеграм“ со седиште во Лондон да се идентификуваат двајца администратори и двајца модератори на групата „Јавна соба“, а истовремено се...
ЖИВОТ

Жртва на групата „Јавна соба“ на “Телеграм“ за А1он: Сандачето ми е полно со машки полови органи и прашања колку треба да платат за секс

Редакција
Жртва на групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм го сподели своето непријатно искуство за А1он. Таа сега е мајка на малолетно дете, а по објавувањето...
ЖИВОТ

ХЕРА: „Јавна Соба“ и насилството меѓу младите е АЛАРМ за воведување сексуално образование

Редакција
Случувањата со „Телеграм“ и затворената група „Јавна Соба“ се проблем за кој алармираме веќе долго време, велат од ХЕРА. „Врсничкото и родово базираното насилство се...
Македонија

Телма: Тинејџер е креатор на „Јавна соба“, МВР ги обезбедила телефонските броеви на над 7.000 членови на групата на Телеграм

Редакција
Телевизијата Телма објави дека полицијата влегла во трагата на администраторот на групата „Јавна соба“ на апликацијата „Телеграм„ во која се споделува порнографски материјал и од...
ЖИВОТ

А1он: И политичари и бизнисмени во групата на Телеграм каде што се споделува порнографија

Редакција
А1он објави дека името на групата на апликацијата на „Телеграм“ каде што се споделуваат порнографски видеа и фотографии од девојки од Македонија, од кои дел...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Се бараат администраторите на групата на Телеграм: Родителите чии девојчиња биле злоупотребени да пријават

Редакција
Министерството за внатрешни работи презема мерки и активности за расчистување на случајот со затворената група „јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“ на која се објавувани...