еМагазин

Tag : мода

БАШ НИ Е ЌЕФ

Најголем базар на second hand производи во Јавна соба во сабота

Редакција
Трендот за second hand модата е во нагорна линија, од страна на изложувачите, но и од страна на посетителите. Пред сè самата понуда станува побогата,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Оваа сабота во Јавна соба: Базар на „second hand“ облека, накит, книги и детски играчки

Редакција
Трендот во големите градови и култура е рециклирање и рекреирање на веќе постоечкото. Колку понапредни општествата – толку повеќе се рециклира, се води сметка за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

“Мода“ од Свети Николе ќе дели дивиденда од 6,45 денари бруто по акција

Редакција
Мода АД Свети Николе ќе дели дивиденда, соопшти Друштвото преку Македонската берза. Собранието на акционери донесе одлука да биде исплатена дивиденда од 6,45 денари бруто...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Револуцијата продолжува: Моден викенд Скопје ја спојува одржливоста со стилот во својата 28. сезона

Редакција
Претпоследниот ден на 28. издание на Моден викенд Скопје одржан вчера, стоеше на раскрсницата на традицијата и иновациите, како одраз на еволуирачката природа на модната...
Бизнис

„Мода“ од Свети Николе лани работела со загуба

Редакција
И покрај зголемените приходи, Мода АД Свети Николе лани остварила загуба од 18.949.841 денари, што е резултат на зголемените трошоци на работењето, информираат од таму...
Бизнис

Мода од Свети Николе во првите девет месеци со загуба

Редакција
Во првите девет месеци од годината Мода АД Свети Николе оствари загуба од 13.344.553 денари, соопшти Друштвото преку Македонската берза. Во овој период остварен е извоз...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Одржливата мода се среќава со свесниот иновативен дизајн – прв ден од Моден викенд Скопје

Редакција
Синоќа, Скопје го означи почетокот на култниот настан Моден викенд (FWSK) уште еднаш одбележувајќи го доаѓањето на есента со своето 27-мо издание кое ги надминува...
Бизнис

„Мода„ од Свети Николе во првото полугодие со добивка

Редакција
Мода АД Свети Николе во првото полугодие од годинава остварила добивка од 6.549.000 денари, соопшти Друштвото преку Македонската берза. Од таму велат дека за овој...
Бизнис

Мода од Свети Николе лани со добивка

Редакција
Мода АД Свети Николе лани остварила добивка пред оданочување од 9.897.245 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Друштвото лани остварило извоз во вредност од 2.807.441 евра,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мода од Свети Николе ги објави примањата на Одборот на директори

Редакција
Во годишниот извештај, објавен на Македонската берза, Мода АД Свети Николе ги објави примањата на Одборот на директори: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ “Мода“ од Свети Николе во...