еМагазин

Tag : Фолтин

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) “Сила и нервоза” – нов сингл на Суперхикс во соработка со Фолтин

Редакција
Суперхикс и Фолтин објавија заедничка песна “Сила и нервоза”. Со песнава Суперхикс го најавува и новиот албум кој го носи истиот наслов. -Овој сингл е...
Забава ТОП СТОРИИ

Вечерва концерт на „Фолтин“ во Јавна соба, во рамки на фестивалот „Светско, а наше“

Редакција
После незаборавниот концерт на Зарина Првасевда во рамките на „Светско, а наше”, со нетрпение се очекува и оваа сабота да продолжи низата од концерти кои...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мијата и Фолтин ја објавија песната „Ме боли“

Редакција
Македонската пејачка Мијата во соработка со групата Фолтин од Битола ја објави песната „Ме боли“. Станува збор за авторска француско-македонска шансона, со заеднички аранжман, а...
Забава ТОП СТОРИИ

Битолската „Зимска приказна“ продолжува со „Фолтин“

Редакција
Манифестацијата „Зимска приказна“ организирана од Општина Битола продолжува со програми за деца и возрасни, информираат од Општината. Претпладнево во Старата битолска чаршија ќе настапат „Енис...
Забава

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на „Зимска приказна“

Редакција
Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна „Зимска приказна”, проект во организација на Општина Битола, кој од 23. декември па сѐ до новогодишниот...
Забава ТОП СТОРИИ

Со концертот на „Фолтин“, денеска во Битола започнува новогодишната програма „Зимска приказна“

Редакција
Почнувајќи од денеска со концертот на Фолтин, во Битола до 31 декември ќе се случува програма насловена како „Зимска приказна“. Имено, платото пред неодамна реконструираниот...
Забава

25 години од првиот концерт на Фолтин

Редакција
Фолтин, својот четврт век постоење викендов го одбележа со концерт на истата локација, на античкиот локалитет Хераклеја, каде што точно пред 25 години започна приказната...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) „Фолтин“ како сaундтрак во новото видео на „When in Krushevo“ оутдор фестивал

Редакција
Деновиве се случи промоција на видеото од јунското 4-то издание на оутдоор фестивалот When in Krushevo. Основна мисија на When in Krusevo е да го...
Локално

(Фото) Изживување: Бел коњ „паркиран“ до дрво сред Битола

Редакција
Пејачот на групата „Фолтин“, Бранислав Николов на својот Фејсбук профил објави фотографија на која може да се види преубав бел коњ заврзан за дрво во...