еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Четврта жртва на автобуската несреќа кај Лесковац: Почина жената која беше приклучена на апарти за дишење

Македонската државјанка С.Т која беше повредена при автобуската несреќа кај Лесковац на 16 декември, починала пишува српски „Блиц.

Повредената починала во Клиничкиот центар во Ниш и е четврта жртва во оваа несреќа.

Таа и уште една патничка биле приклучени на апарати за дишење, но за жал подлегнала на повредите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Телата на тројцата загинати во сообраќајката кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени во Македонија

Третата жртва од несреќата кај Лесковац е од Кавадарци, шоферот на автобусот во притвор

Патник за несреќата кај Лесковац: Автобусот се занесе, нешто ме удри во главата и сите патници почнавме да паѓаме еден врз друг

Фото: Фејсбук/Еуро бус

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Медена земја“ ја менува историјата на „Оскарите“ и на светската кинематографија

Vladimir Nikolovski

Стопанска комора на Македонија-Турција, МАТТО, ја одбележа десетогодишнината од своето основање

Редакција

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Претседателот на РМ за хотелски и угостителски услуги вредни 2,1 милиони денари

Никола Осило