еМагазин

Tag : автобуси

ЧИСТА ОКОЛИНА

За седум месеци Скопје ќе добие нови 33 еколошки автобуси од реномираниот производител МАН

Редакција
Скопје ќе добие нови 33 еколошки автобуси со погон на гас кои ќе бидат дел од возниот парк на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“. Ова на
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за Просторни и урбанистички планови –Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило
Jaвното претпријатие за Просторни и урбанистички планови – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на 4 нови нископодни автобуси склучи договор со друштвото за внатрешен
Локално

Детален преглед: Скопските автобуси возат по алтернативни траси поради тековните градежни активности

Никола Осило
Поради одвивање градежни активности на крстосницата од булеварот „11 Октомври“ со булеварот „Кочо Рацин“ возилата од јавниот градски превоз денеска се пренасочени по алтернативни траси
Локално

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

Редакција
Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71
Бизнис

ЈСП објави меѓународен тендер за набавка на нископодни еко-автобуси

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска соопшти дека е објавен меѓународниот тендер за набавка на нископодни еколошки CNG автобуси. – Постапката ќе се одвива во согласност со
Локално

ЈСП: Наши автобуси не беа предмет на акциската контрола на полицијата

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ информира дека нивните автобуси не биле предмет на вчерашната акциска контрола на полицијата во која 49 автобуси беа испратени на вонреден
Локално

МВР исконтролирале 49 автобуси во Скопје, 8 имале неисправни кочници

Редакција
Во вчерашната акција за контрола на автобусите и другите возила од јавниот превоз во Скопје, полицијата исклучила од сообраќај 14 aвтобуси, соопшти МВР. Од ЈСП
Локално

Во Гостивар три автобуси исклучени од сообраќај поради несправни сопирачки

Редакција
Сообраќајната полиција при вчерашните контроли на возила што спроведуваат јавен превоз на патници открила повеќе неправилности. Откриени се три автобуси со несправни сопирачки и еден
Локално

ЈСП со апел до несовесните возачи: Паркирајте прописно, автобусите не можеа да стигнат до Средно Водно

Редакција
Во пресрет на претстојниот викенд, ЈСП апелира до сите граѓани кои планираат да го посетат Водно со автомобил, да се паркираат прописно на обележаните паркинг
ЧИСТА ОКОЛИНА

Автобусите на ЈСП возат празни: За кого мерките против загадениот воздух

Редакција
Автобусите на ЈСП и денеска возеа полупразни, иако се уште важат мерките против загадениот воздух. Реакција има и од граѓаните кои негодуваат што едни даваат