еМагазин

Tag : автобуси

Локално ТОП СТОРИИ

Утре за изборите, автобусите на ЈСП ќе возат по неделен возен ред, а Жичарата нема да работи

Редакција
Од Јавното претпријатие Скопје (ЈСП) информираат дека утре, среда, (08.05.2024 година), јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а Жичницата нема да работи. Дежурни...
Локално ТОП СТОРИИ

Утре јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред

Редакција
Утре, среда (24.04.2024 година),  јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а Жичницата нема да работи. „Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат...
Локално ТОП СТОРИИ

Поголем број на автобуси кон СЦ „Борис Трајковски“ заради Саемот на книга

Редакција
ЈСП Скопје и годинава ќе овозможи полесен пристап на посетителите на „Меѓународен саем на книгата“ кој ќе се одржува во СЦ „Борис Трајковски“. За таа...
Локално

Детален возен ред на ЈСП за Задушница: Денеска и утре повеќе автобуси

Редакција
ЈСП информира дека поради верскиот празник Задушница, денеска и утре на редовните линии 59 (Карпош 3 – Кучевишка бара – Гробишта Бутел), 59А (Ново Лисиче...
Локално ТОП СТОРИИ

Јавен превоз има, вработените на ЈСП ќе ги добијат платите

Редакција
Утрово бил надминат проблемот со платите на возачите на Јавното сообраќно претпријатие „Скопје“ (ЈСП), и автобусите возат со редовна динамика. „Имавме средба со директорот, ни...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопје останува без јавен превоз

Редакција
На денешната вонредна седница на Советот на Град Скопје не се донесе одлука за исплаќање на субвенциите од 11 милиони евра за Јавното сообраќајно претпријатие...
Локално ТОП СТОРИИ

Автобусите на ЈСП утре ќе возат до 9 часот

Редакција
Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП) утре ќе возат само до 9 часот наутро, а потоа ќе повлечаат, најавија од Синдикот на ЈСП. Автобусите...
Локално

За време на Самитот на ОБСЕ во Скопје јавниот превоз ќе сообраќа по зимен возен ред

Редакција
ЈСП информира дека за време на одржување на Министерскиот самит на ОБСЕ, односно во среда (29.11.2023 година), јавниот превоз ќе сообраќа вообичаено, по зимен делничен...
Локално ТОП СТОРИИ

ЈСП: Јавниот превоз утре ќе функционира без застои, причината за штрајк на синдикатот е нелегитимна

Редакција
Функционирањето на јавниот градски превоз ќе функционира редовно и без задршки, се вели во реакцијата на ЈСП објавена на нивниот Фејсбук профил за утрешниот најавен...
Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници од утре се враќаат на скопските улици

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје на социјалните мрежи објави дека е потпишан договор со приватните автобуски превозници и од утре тие повторно ќе почнат...