еМагазин

Tag : Мавровка

Локално ТОП СТОРИИ

Блокадата на приватните автобуски превозници кај „Мавровка“, времено отстранета

Редакција
Со оглед на информацијата од МВР дека утре доаѓа висока делегација од Германија на чело со претседателот ги замолив превозниците да покажат со гест дека...
Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Редакција
Приватните превозници вклучени во Јавниот линиски превоз утре ќе протестираат со целосно блокирање во сите правци на крстосницата кај Мавровка, односно булеварот „Гоце Делчев“ и...
Македонија

Призма: Условна казна и трошок од 50 евра за инвеститорот на дивоградбата кај Мавровка

Редакција
Призма објави дека инвеститорот на дивоградбата кај Мавровка во Скопје, која беше урната лани во септември, иако се закануваше со жалба во Стразбур, на суд...
Локално

Успешна спасувачка акција кај „Мавровка“

Редакција
Успешно заврши спасувачката акција во близина на трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје. Човекот, кој сакаше да се самоубие, скокајќи од тераса на станбена зграда, е...
Локално ТОП СТОРИИ

Обвинение за инвеститорот на дивоградбата кај „Мавровка”

Редакција
Скопското обвинителство денеска поднесе до Кривичен суд Скопје обвинител акт за случајот на „Мавровка” во кој инвеститорот бесправно градеше објект од тврда градба, кој потоа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ќе плаќа народот за отштета за Мавровка. Така ми личи“: Твитер реакции за уривање на дивоградбата

Редакција
Откако институциите дозволија да никне дивоградбата пред ТЦ Мавровка во Скопје, вчера истата почнаа да ја рушат. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Обвинителство со истрага за дивоградбата пред...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Почна рушењето кај Мавровка, честитки стигнаа и од Ципрас„: Твитер реакции за уривањето на дивоградбата

Редакција
Главна тема на социјалните мрежи денеска е стартот на рушењето на дивограбата кај ТЦ „Мавровка“ во Скопје. Денеска за прв пат во јавноста се јави...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство со истрага за дивоградбата пред „Мавровка“: Сопственикот остана без пасош

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – Бесправно градење од...
Македонија

Се е легално, ќе тужам, вели сопственикот на дивоградбата кај „Мавровка„

Редакција
Сопственикот на објектот што денеска се урива кај ТЦ Мавровка во изјава за медиумите тврди дека за објектот не е дивоградба и оти има елаборат...
Македонија

(Во живо) Почна уривањето на дивоградбата кај ТЦ Мавровка

Редакција
Кај ТЦ Мавровска претпладнево почна уривањето на дивоградбата. Донесена е градежна механизација, а локацијата ја обезбедува полицијата. Уривањето го врши ЈП за Јавно претпријатие за...