еМагазин

Tag : превозници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Нов повик за приватни превозници во Скопје, три пропаднаа

Редакција
Град Скопје објави нов, четврти повик за приватни превозници во Скопје. На веб-страната на Градот е објавен огласот, кој е со идентични услови како и...
Локално ТОП СТОРИИ

Објавен нов повик за приватните превозници, тие најавија учество со три нови фирми

Редакција
Новиот јавен повик за приватните автобуски превозници денеска е објавен на официјалната страница на Град Скопје. Тие најавија дека ќе учествуваат на повикот со три...
Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници се договорија со Град Скопје, очекуваат да започнат со работа од 20 март

Редакција
Конечно имаме договор со Градот Скопје, ги договоривме сите детали, од исплатата на долгот на ЈСП од 1,5 милиони евра, до пуштањето на јавните повици,...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопје повторно ќе биде блокирано, ако не се реши проблемот на приватните автобуски превозници

Редакција
Приватните автобуски превозници утрово се собраа пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) „Скопје“ со барање за средба со директорот за решавање на нивниот проблем...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Никој не се пријавил на огласот за приватни превозници, Арсовска вели оти се можело и без нив

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, прашана дали има пријавени на новиот Јавен повик на Град Скопје за приватни автобуски превозници истакна дека никој не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Премиерот прво чека информации за долгот, па можно е да се сретне со превозниците во Скопје

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека е можен евентуален состанок со претставниците на приватните автобуски превозници во Скопје. Ковачевски ја поздрави нивната одлука да ги...
Локално ТОП СТОРИИ

Откако ги деблокираа улиците, приватните превозници и официјално поднесоа барање за средба со премиерот

Редакција
Ние денеска официјално поднесовме барање до премиерот Димитар Ковачевски за средба, откако го испочитувавме неговиот предлог за деблокада на булеварите во Скопје. Очекуваме средбата да...
Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници ги прекинаа блокадите, чекаат средба со премиерот

Редакција
Протестите прекинуваат и после оваа прес-конференција автобусите се повлекуваат од блокадите. Ќе му се даде простор на дијалогот што го предложи премиерот Димитар Ковачевски, информира...
Македонија ТОП СТОРИИ

Премиерот подготвен за средба со приватните превозници, ама откако ќе ги деблокираат улиците во Скопје

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека ќе го прифати барањето на приватните автобуски превозници од Скопје за средба, но откако ќе се создадат услови за...
Локално ТОП СТОРИИ

Приватните превозници бараат средба со премиерот, можна радикализација на протестите

Редакција
Приватните автобуски превозници се уште протестираат со блокада на булеварот „Илинден“ околу канцелариите на Градот Скопје. Откако не беше одговорено на нивното барања за средба...