еМагазин

Tag : блокада

Македонија

Поранешниот бугарски претседател Прванов: Илинденското востание е бугарско по својот карактер

Редакција
Македонската страна очигледно ќе ја зголемува тензијата, а тоа го покажува и актуелноста на проблемот со Гоце Делчев во македонските медиуми, вели во интервју за...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Поради енормното загадување: Повик за блокада на „Дрисла“

Никола Осило
Движењето за чист воздух утре во 12:05 часот пред вратата на депонијата „Дрисла“ ќе одржи 15-минутна блокада. Според нив, „Дрисла“ е потенцијално најголемиот емитер на...
Локално

(ВИДЕО) „Македонија Блокира“ не успеа да го блокира патот кон Охрид

Редакција
„Македонија Блокира“ предводена од Јанко Бачев денеска се обиде да го блокира магистралниот пат Скопје – Охрид кај месноста Другово во Кичево. На маршот учествувааа...
Локално

Центарот на Скопје попладне ќе биде блокиран: Еве кои улици ќе бидат затворени

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека денеска од 19 часот ќе биде организиран посебен сообраќаен режим во централното градско подрачје, поради протестен марш од плоштадот...