еМагазин

Tag : Куманово

Локално ТОП СТОРИИ

Во кумановскиот затвор се обесил осомничениот за убиството на сестра му и внукот во Габреш

Редакција
Во кумановскиот затвор К`шање се обесил осомничениот за убиството на сестра му и внукот,  Д. Ѓ. (67) од кумановското село Габреш, објави порталот Сакам да кажам....
Македонија ТОП СТОРИИ

Ѓорѓе Давид, кој прегази жена, која почина, ја напушти Македонија

Редакција
Српскиот рок-музичар и член на жирито на српското музичко шоу “Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Николиќ, познат како Ѓорге Давид, кој прегази 49-годишна жена од Куманово,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во Лидл во Македонија веќе работат над 100 лица

Редакција
Германската компанијата за малопродажба Лидл денеска ја престави својата најголема инвестиција во Македонија, логистичко-дистрибутивниот центар, кој наскоро ќе почне да се гради во индустриската зона...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Лидл почна со изградбата на логистичко-дистрибутивниот центар во Куманово, ќе користи струја од обновливи извори, а отпадот ќе го рециклира

Редакција
Германската компанијата за малопродажба Лидл ја започна процедурата за изградбата на логистичко-дистрибутивниот центар во индустриската зона „Речица“ кај Куманово. Како што информираа од менаџментот на...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Куманово новогодишно украсено

Редакција
Куманово е новогодишно украсено. Како изгледа градот пред престојните празници погледнете во галеријата: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ „Ваква елка нема ни на Али Експрес„: Твитер реакции за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Кумановските училишта се вклучуваат во општествно одговорната кампања на „Макпетрол“

Редакција
Повеќе од 15 основни училишта кои што се во надлежност на Општина Куманово ќе бидат дел од „Крени глас против врсничкото насилство“, општествено одговорната кампања...
Македонија ТОП СТОРИИ

Музејот на УЧК во Сопот не е на приватен имот, туку на државно земјиште и е дивоградба, велат од Општина Куманово

Редакција
Музејот на терористичката УЧК не е на приватен имот, како што изјави премиерот Димитар Ковачевски, велат од Општина Куманово, од каде посочуваат дека вонредниот инспекциски...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Снежана Манев, која е избрана за претседател на Основниот суд Куманово

Редакција
Со девет гласа за и еден против, вчера Судскиот совет ја избра судијката Снежана Манев за претседател на Основниот суд во Куманово. Таа беше единствениот...
Македонија

Судијката Снежана Манев избрана за претседателка на Основниот суд во Куманово 

Редакција
Судскиот Совет денеска ја избра судијката Снежана Манев за претседателка на Основниот суд во Куманово. Со девет гласа за и еден против, Манев беше избрана,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Максим Димитриевски, кој го формираше „Движењето за наша Македонија – ЗНАМ“

Редакција
Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски.го формираше „Движењето за наша Македонија – ЗНАМ“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Партијата „ЗНАМ“ на Димитриевски за неколку часа ги собра потписите...