еМагазин

Tag : Куманово

Локално

Почина работник по пад во ископ во каменолом

Редакција
На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при извршување на работи...
Локално

Трагедија во Куманово: Починал по пад од скала

Редакција
На 01.07.2020 во 12.30 часот во СВР Куманово од Итната медицинска помош Куманово било пријавено дека во Куманово, на ул.„Мирче Ацев“, бил пронајден починат А.Г.(74),...
Македонија

Има нов кластер: Четири нови случаи со Ковид-19 во Куманово

Редакција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира четири лица заболени со Ковид – 19 во таа општина, соопштија денеска надлежните. – Има...
Македонија

Шест новозаболени од Ковид-19 во Куманово

Редакција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира шест новозаболени лица од Ковид 19 во оваа општина, соопштија денеска надлежните. „Сите новозаболени имале...
Македонија ТОП СТОРИИ

Надлежните збунети: Две лица вработени во кумановската болница по втор пат позитивни на Ковид-19

Редакција
Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале...
Македонија

Шест новозаболени од корона вирусот во Куманово и еден во Липково

Редакција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира седум новозаболени лица од Ковид 19, од нив шест во Куманово, еден во општина Липково,...
Македонија

Двајца новозаболени од Ковид-19 во општините Куманово и Липково

Редакција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира две новозаболени лица од Ковид 19, по еден во општините Куманово и Липково, соопштија денеска...
Македонија

Во Куманово седум, во Липково шест новозаболени лица од Ковид 19

Редакција
Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира 13 новозаболени лица од Ковид-19. Од нив, седум се во општина Куманово, шест се во...
Македонија

Двајца новозаболени од Ковид-19 во Куманово, четворица во Липково

Редакција
Центарот за јавно здравје – Куманово, во последниве 24 часа регистрира шест новозаболени лица од Ковид 19. Директорот на Центарот, д-р Ариф Љатифи информираше дека...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Потег за почит: Доктор од Куманово донираше крвна плазма за ресенчанец заболен од корона вирусот

Редакција
Доктор Мирослав Бошковски од Куманово, вработен во приватна здравствена организација, донираше конвалесцентна плазма за потребите на пациент заболен од Ковид-19 од Ресен. Бошковски го видел...