еМагазин

Tag : Куманово

Локално

Дрско разбојништво: Среде бел ден му ги зеле парите на плоштадот „Скендер бег“

Никола Осило
На 12.04.2019 во 12,34 ч. Б.С (18) од Куманово, пријавил дека околу 11,50 ч. во близина на плоштад „Скендер бег“ две лица со закана му
Локално

Кумановец повреден откако избувнал пожар во семејниот стан

Никола Осило
На 11.04.2019 во 22.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во стан сопственост на Р.А. на улица „Карадачки одреди“ во Куманово настанал пожар, информира
Локално

Целосно изгоре куќа во пожар во Куманово

Никола Осило
На 11.04.2019 во 20.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека во куќа сопственост на М.З на улица „Гоце Делчев“ во Куманово настанал пожар, информира
Локално

Кумановец почина по пад од пет метри

Никола Осило
На 03.04.2019 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 13.30 часот во индустриската зона „Чојлија“, атар на село Чојлија, скопско, од објект
Локално

Кумановец тешко повреден по пад од кров

Никола Осило
На 28.03.2019 околу 11.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во приватна фирма во село Умин Дол, кумановско, при изведување работни задачи на кровна
Локално

Кумановчанка пријавена за исчезната не кажала дека ќе патува за Хрватска

Никола Осило
На 20.03.2019 дома самата се вратила М.Ј.(39) од Куманово, за која И.Ј. (50) од Куманово на 16.03.2019 пријавил дека се оддалечила од домот, информира МВР.
Локално

Пронајдени заљубените малолетници од Куманово и Велес

Редакција
Двајцата малолетници за кои беше пријавено дека се оддалечиле од дом во Велес, се пронајдени и вратени дома, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Како
Локално

Кривични пријави за родители од Куманово: Ги запуштиле децата и ги терале да питачат

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривични пријави против С.Е.(32) и против С.С.(43) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „Запуштање и малтретирање на
Локално

Со „Поло“ удрил во деветгодишно дете

Никола Осило
На 02.03.2019 околу 14.15 ч. во Куманово на ул. „11-тиОктомври“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Поло“ со кумановски регистарски ознаки, управувано
Локално

Лажна вест е дека имало обид за киднапирање дете во центарот на Куманово

Редакција
Кумановската полиција ги демантира информациите за грабнување на дете во централното градско подрачје во Куманово, кои се шират по социјалните мрежи и апелираше до граѓаните