еМагазин

Tag : пад

Бизнис

Топ 5 акции со најголем раст и пад на Македонската берза во декември

Редакција
Оваа се акциите со најголем пораст и пад на Македонската берза во декември според Билтенот на Македонската берза: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кои се најтргуваните акции на...
Бизнис

Чии акции имаат најголем пораст и пад на Македонската берза?

Редакција
Македонската берза го објави билтенот за ноември во кој меѓудругото се објавени податоците за компаниите чии акции оствариле најголем пораст и најголем пад на вредноста...
Бизнис

Пораст на потрошувачките и станбените, пад на автомобилските кредити

Никола Осило
Анализирано според намената на одобрените кредити на физичките лица, во октомври 2019 година, најзастапените категории, потрошувачките и станбените кредити, остварија месечно зголемување од 1,3% и...
Ретро

(Видео) Се одбележуваат три децении: Како изгледаше падот на Берлинскиот ѕид

Никола Осило
Денес изминуваат 30 години од падот на Берлинскиот ѕид, кој беше изграден во 1961. година од комунистичкиот режим на Источна Германија за да се оддели...
Бизнис

Топ пет акции со најголем пораст и пад на Македонската берза во октомври

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за октомври, годинава во кој се објавени податоците за акциите со најголем пораст и најголем пад. Најголем пораст во октомври...
Локално

Момче од Швајцарија се повредил при пад од височина на Матка

Редакција
Давесет и двегодишниот Г. С. од Швајцарија се здобил со тешки телесни повреди при пад од два метри височина во Матка. Како што соопшти МВР,...
Бизнис

Топ 5 акции со најголем раст и пад на Македонската берза во септември

Редакција
Според месечниот билтен на Македонската берза оваа се топ 5 акции со најголем раст и пад во септември: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кои се најтргуваните акции на...
Локално

Тешко повреден градежен работник по пад од скеле високо 30 метри

Никола Осило
На 26.09.2019 во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен В.М.(63)...
Бизнис

Детален преглед: Кои се компаниите со најголем пораст и пад на вредноста на акциите?

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за август, годинава во кој меѓу другото е објавена листата акции со најголем пораст и пад на вредноста. Во минатиот...
Техно

Падна мејл-серверот на Yahoo: „Уште само ова ви требаше“

Никола Осило
Милиони корисници на вебмејл-серверот на Yahoo утрово се разбудија со блокада на нивните мејлови поради пад на системот на оваа компанија. На социјалните мрежи има...