еМагазин

Tag : пад

Локално

Повозрасна патничка паднала во автобус на ЈСП и се повредила

Редакција
Повозрасна патничка паднала во автобус на ЈСП во Скопје и се повредила. – На 03.03.2024 во 08.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Џо Бајден пак падна

Редакција
Американскиот претседател Џо Бајден, кој се кандидираше за реизбор во 2024 година, се сопна и падна на церемонија на дипломци на американската Академија на воздухопловните...
Локално ТОП СТОРИИ

Пациент во Геријатриската болница во Скопје починал по пад од висина

Редакција
Седумдесет и осумгодишен пациент во Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина во Скопје, вчера починал откако паднал од висина. Како што соопшти МВР, настанот...
Локално ТОП СТОРИИ

Градежник почина во Кавадарци

Редакција
Градежник починал денеска во Кавадарци. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на градилиште за изградба на приватен објект, каде било...
Свет ТОП СТОРИИ

Руската рубља падна на 11-месечен минимум во однос на доларот

Редакција
Руската рубља денеска падна на најниско ниво во последните 11 месеци во однос на американскиот долар и еврото. Имено, еврото зајакна во однос на рубљата...
Локално ТОП СТОРИИ

По пад од зграда во Скопје почина 47-годишен маж, а жена со тешки повреди пренесена во Клинички центар

Редакција
Маж го загуби животот, а жени со тешки телесни повреди е пренесена во Клиничкиот центар во Скопје, каде ѝ е укажана медицинска помош, откако паднале...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Пирин во Бугарија пронајден починат турист по потекло од Македонија

Редакција
Бугарските надлежни служби соопштија дека е утврдено оти телото на вториот починат турист пронајден на една од падините под врвот Вихрен на планината Пирин му...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Премиера на серијата „Пад“ инспирирана од бестселерот на Жарко Лаушевиќ, ексклузивно на МТЕЛ

Редакција
Новата серија „Пад“, инспирирана од автобиографскиот бестселер на познатиот актер Жарко Лаушевиќ, „Годината минува, денот никогаш“, ќе има своја регионална премиера на 15 декември ексклузивно...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Индустриското производство во јули со пад од 5%

Редакција
Индустриското производство во јули годинава во однос на на јули лани е намалено за пет проценти. Во периодот јануари – јули годинава споредено со истиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пад од 3,8% на индустриското производство во април на годишно ниво

Редакција
Индустриското производство во април годинава во однос на април лани бележи пад од 3,8 проценти, а раст од 1,5 отсто во периодот јануари –  април...